This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S5’in ekranı AMOLED olmayacak mı?

İşte Galaxy S5’in ne tür bir ekrana sahip olacağı ile ilgili yeni bir söylenti daha. Tencent’da yayınlanan bir habere göre, Samsung yeni amiral gemisinde kendi ürettiği AMOLED ekranlar yerine Sharp tarafından üretilen LTPS LCD ekranları kullanıyor olacak. samsung galaxy s5

S5 ekranı söylentilerine bir yenisi daha katıldı  © AndroidPIT

Bunun sebebi olarak da Samsung’un 2K AMOLED ekranlarda bazı sorunlar ile karşı karşıya gelmesi ve şirketin bu tip ekranlardan Galaxy S5’in satış hacmini karşılayabilecek düzeyde üretemeyecek olması gösteriliyor. Şirket ayrıca esnek AMOLED ekranları piyasaya 2015 yılında sunmayı planlıyor bu yüzden de S5 için şu anda Sharp’ın ürettiği ekranın kullanılacağı iddia edilmekte. 

Bilindiği üzere Samsung son dönemlerde Sharp’ın yüzde 3 hissesini satın aldı ve bu durum da Sharp ile çalışma konusunda bir işaret olarak algılanmakta. Elbette henüz ekran konusunda net bir şey söylemek hata olur biraz daha sabredip göreceğiz. Fakat umalım da Samsung üretilmesi konuşulan Galaxy S5’in metal kasaya sahip premium versiyonu Galaxy F için AMOLED ekran kullansın. 

Kaynak: SamMobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!