This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Galaxy S5'in ekranı çözünürlük rekoru kırabilir

Samsung'un 2014 yılında çıkaracağı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S5'in 5 inçin üstünde,  2560x1440 çözünürlüğünde AMOLED ekranla piyasaya çıkacağı konuşuluyor. Samsung'un geçtiğimiz günlerde Kore'de gerçekleşen kurumsal etkinliğinden sızan bilgiler doğruysa, S5'in ekranı piyasada eşi benzeri olmayan yükseklikte bir çözünürlüğe ve piksel yoğunluğuna sahip olacak. 

samsung galaxy s5
© AndroidPIT

Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin bildiği gibi, son zamanlarda herkesin merak ettiği konu Samsung'un yeni yılın başlarında piyasaya sürmesi beklenen Galaxy S5 modelinin ne gibi özelliklere sahip olacağı. Biz de AndroidPIT olarak bu konuda birçok haber yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ancak son gelen söylentiler doğru çıkarsa, S5 telefonunda video seyretmeyi ya da oyun oynamayı sevenler için baş döndürücü bir cihaz olabilir. 

Daha önce Samsung'un gelecek yıl 560 ppi ekran yoğunluğuna sahip bir ekran tasarladığına dair haberler çıkmış, bunun Galaxy S5 ya da Note serisinin bir sonraki cihazı Note 4'de kullanılacağına dair yorumlar yapılmıştı. Ancak şimdi PhoneArena adlı web sitesinin haberine göre Samsung'un söz konusu etkinliğinden sızan bazı sunumlarda, şirketin söz konusu 560 ppi piksel yoğunluğuna sahip ekranı 2014 yılında kesin biçimde piyasaya sürmeyi planladığı anlaşılıyor. Söz konusu ekran aynı zamanda Süper AMOLED özelliği de taşıyacak. 

Elbette Samsung'un bu üst düzey ekranların seri üretimine bu kadar kısa sürede başlayıp başlayamayacağı şüpheli. Buna rağmen Galaxy S5'in böyle yüksek bir piksel yoğunluğuyla gelecek olması şimdiden heyecan verici. Zira cihazın ekranının 5,3 inç büyüklüğünde olacağını varsayarsaki 560 ppi'lik yoğunluk, S5'in 2600x1440 gibi eşi görülmemiş bir çözünürlük oranına sahip olacağı anlamına geliyor. Benim şahsen bir akıllı telefondan beklentilerim arasında ekran kalitesi ilk sıralarda yer almıyor. Ama Samsung bu müthiş kalite atılımını, pil tüketimini artırmadan gerçekleştirmenin bir yolunu bulursa Galaxy S5 gerçekten de piyasanın uzak arayla en iyi telefonu unvanını alabilir. 

Diğer yandan daha önce de duyurduğumuz gibi Samsung'un önümüzdeki yıllar için yaptığı planlar arasında, bükülebilir, katlanabilir ve hatta esnetilebilir ekranlar da bulunuyor. 

Kaynak: Phone Arena

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!