This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Araştırmalara göre Galaxy S5’in fiyatı hızla düşecek

Teknoloji devleri amiral gemisi olarak görülen cihazlarını ilk çıkardıklarında genelde fahiş fiyatlar koyarlar. Belki prestij belki de pazarın cihazla ilgili beklentileri yüzünden başta satışlar fena gitmese de daha sonra bir yavaşlama görülür. İşte şimdi araştırmalar aynı akıbetin Galaxy S5 için de gerçek olacağı yönünde.

galaxy s5 stock android
© AndroidPIT/MovePlayer

Benzer bir trend Galaxy S4 ve Note 3 için de geçerliydi. Cihazların fiyatları ilk çıktıkları zamana göre takip eden birkaç ay içerisinde gözle görünür bir şekilde azaldılar. Araştırmalara göre Galaxy S5’te piyasaya çıktıktan 3 ay sonra yaklaşık olarak yüzde 24’lük bir fiyat indirimine girecek.

pricetrends
© blog.idealo

Bu iddia daha önceden piyasaya çıkmış olan üç Galaxy S serisi cihazından yola çıkılarak ortaya atılıyor. Galaxy S2’nin fiyatı piyasaya çıktıktan üç ay sonra yüzde 12 oranında azalmıştı. Galaxy S3 ise daha iddialı gelmesine rağmen satış sunulmasının 3 ay sonrasında yüzde 14’lük bir fiyat azalmasına gitti. Galaxy S4’te Mayıs 2013’te piyasaya çıktı ve Ağustos ayında yüzde 18’lik bir indirime gitti.

Bu yüzden siz de Galaxy S5’in gelmesini heyecanla bekliyorsanız cihaz, piyasalara geldikten sonra birkaç ay daha sabretmenizde yarar olabilir. 

Kaynak: Blog Idealo

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!