This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Galaxy S5 hafızasının ne kadarını kullanabiliyoruz?

Galaxy S5 birçok yeni ve ileri özellikler içerirken diğer bir yandan da hafıza problemiyle yüzleşecek gibi görünüyor çünkü sistem dosyaları gerçekten de çok yer tutuyor. Öyle ki S5’in 16 GB versiyonunda kullanıcı için sadece 7,8 GB alan mevcut. Bu da haliyle 16 GB hafızaya sahip bir telefon aldığını düşünen biri için biraz hayal kırıklığına yol açıyor. 

s5storage
© sammobile

Sistemi çalıştırabilmek için ihtiyaç duyulan minimum alan 5,28 GB, diğer çeşitli dosyalar da 2,33 GB alan gerektiriyor. Bilindiği üzere aynı durum Galaxy S4 için de geçerli ve kullanıcılar sadece 8,8 GB hafızadan yararlanabiliyorlar.

Rakip cihazlara bakılınca Nexus 5’in 16 GB hafızasından kullanıcısına 12,1 GB sunduğu görülüyor. Aradaki 3,6 GB farkın sorumlusu TouchWiz ve diğer Samsung uygulamaları. Samsung Galaxy S5 128 GB’a kadar yükseltilebilir. Eğer 4K video çekmek istiyorsanız 32 GB dahili hafızaya sahip modeli almanız daha mantıklı olacaktır.

Size 16 GB yeterli olur mu? 

Kaynak: Sam Mobile

4 comments

Yeni yorum yaz:
 • Yasin bey adamlar özellikle böyle yapıyor ki insanlar daha yüksek depolama alani olan modelini alsınlar. Daha yüksek depolama alani da daha fazla para demek onlara göre..

 • cem sezen 25.Şub.2014 Link to comment

  Ben sabırsızlıkla beklemiştim....ama şuan çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım

 • Yasin Öz 25.Şub.2014 Link to comment

  aynı durum s4'te de olmuştu ve sonrasında samsung hafızayı biraz artırmıştı. samsung nasıl oluyor da aynı hatada ısrar edip duruyor anlamıyorum.

 •   6
  barış 25.Şub.2014 Link to comment

  s5 alan harbiden hayatının hatasını yapar

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!