This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Türk tasarımcıdan Galaxy S5 konsepti

Hasan Kaymak adlı tasarımcı Samsung'un yeni yılda piyasaya süreceği ve teknoloji dünyasında heyecanla beklenen Samsung Galaxy S5 için heyecan verici konsept tasarımlarına imza attı. 

Galaxy S5 kaymak concept3
© Hasan Kaymak Innovations

 

Dünya çapında adını duyurmuş olan Türk konsept tasarım sanatçısı Hasan Kaymak, bu kez Samsung'un 2014 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen yeni modeli Galaxy S5'in konsept tasarımlarını oluşturdu. Daha önce özellikle HTC marka telefonların konsept tasarımlarıyla adını duyuran Kaymak'ın kişisel Google + sayfasından paylaştığı fotoğraflarda şu ana kadar yapılmış en iyi S5 konseptlerinden biri görülüyor. 

Galaxy S5 kaymak concep21
 © Hasan Kaymak Innovations

Aşağıdaki fotoğraflarda sizin de görebileceğiniz gibi, Kaymak'ın oluşturduğu Galaxy S5 konsepti geride bıraktığımız yılın tasarım açısından en çok konuşulan cihazlarından biri olan HTC One'ı bir hayli andırıyor. Samsung'un genel çizgisinin aksine tasarımcı bu konseptte daha metalik bir tasarımı yeğ tutmuş ve fiziksel ana ekran butonuna dokunmadığı gibi serinin önceki modellerine oranla bunu biraz daha büyütmüş. Ana ekran butonunun üzerindeki küçük ızgara ise parmak izi teknolojisi için düşünülmüş olabilir. 

Bunun dışında Hasan Kaymak, ekranın üst kısmına da bir hoparlör yerleştirirken, kamera lensi arka yüzeyde ortaya yerleştirilmiş. Sizi bilmiyorum ama ben şahsen Kaymak'ın tasarımını orijinal Samsung telefonlardan daha çok beğendim. Samsung, S5'i buna benzer bir dizaynla piyasaya çıkarırsa, yıllardır en çok eleştirildiği konular olan tasarım ve işçilik alanlarında nihayet kendini kabul ettirmeyi başarabilir. 

Galaxy S5 kaymak concept4
© Hasan Kaymak Innovations

Hasan Kaymak'ın Galaxy S5 konsept tasarımını siz nasıl buldunuz? S5 bu şekilde piyasaya çıkarsa satın almayı düşünür müsünüz?

4 comments

Yeni yorum yaz:
 •   14
  Deniz Arslan
  • Admin
  09.Oca.2014 Link to comment

  Yorumlara katılıyorum ben de. Sanki biraz HTC kasasına Samsung yazılımı soksak nasıl dururun cevabı gibi olmuş.

 •   3

  HTC'nin kulaklarını çınlatmış.

 • Htc'nin samsung logolu haline benzemiş.Daha orjinal birsey tasarlayabilirdi...

 • Tasarım guzel ancak ekran çerçevesi cok kalin duruyo biraz daha inceltirse cok iyi bir konsept olmus olur

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!