This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S5 ne zaman piyasaya çıkacak?

Samsung'un heyecanla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S5'in, 2014'ün Mart ya da Nisan ayında piyasaya çıkabileceği iddia edildi. Kore'de yayın yapan ve Samsung'dan iyi haber almasıyla bilinen ETNEWS'in iddiasına göre, Samsung S5'in seri üretimine Ocak ayında başlayacak ve cihaz Mart ya da Nisan ayında tüketicilerle buluşacak. 

samsung galaxy s5
© AndroidPIT

Galaxy S4'le Türkiye'yi kasıp kavurmasına rağmen cihazın dünya piyasasındaki satış rakamlarından çok da memnun olmadığı bilinen Samsung'un, heyecanla beklenen Galaxy S5'in hazırlıklarına hız verdiği iddia ediliyor. İddialara göre şirket Galaxy S5'in seri üretimine 2014 Ocak ayı içinde başlayacak ve cihaz Mart ya da Nisan ayında satışa hazır hale gelecek. Yine aynı kaynağın iddiasına göre, S5, tıpkı S4 gibi iki farklı versiyonla piyasaya çıkacak.  

Elbette şu anda S5'le ilgili tüm bildiklerimizi dedikodudan ibaret ama cihazın iki versiyonundan birinin 64-bit  Exynos, diğerinin ise Snapdragon işlemciyle piyasaya çıkması bekleniyor. Galaxy S5'in sistem RAM'inin 3 GB büyüklüğünde, kamerasının ise 16 MP çözünürlüğünde olması bekleniyor. Muhtemelen 5 inçten daha büyük bir ekrana sahip olacak olan cihazın pilinin 4,000 mAh gübünde olacağına dair söylentiler ise gerçekten heyecan verici. 

Et News'in iddiasına göre S5'in bir adet "normal", bir adet de "premium" versiyonu olacak. Muhtemelen cihazlarının plastik ve kalitesiz görünümlü kasalarına yönelik eleştirileden bıkan Samsung'un söz konusu "premium" modeli metal kasa ve esnek OLED teknolojisiyle üretmesi beklenirken, normal versiyon plastik kasa ve esnek olmayan OLED teknolojisiyle piyasaya sunulacak. 

Samsung'un Ocak ayında 800 bin ile 1 milyon arasında bir miktarda üretim hedeflediği ve Şubat ayı içinde bu rakamı 6 milyona kadar çıkarmayı hedeflediği konuşuluyor. 

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: ET NEWS

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!