This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S4 satışlarındaki başarı, halefi Galaxy S5’in işlerini daha da zorlaştırıyor. Samsung’un pazar payı arttıkça doğal olarak sektörün beklentileri de bu yönde artıyor. Peki Güney Koreli dev bu beklentileri karşılayabilecek mi?

galaxy s345
© Samsung, AndroidPIT

Bu sorunun cevabı tabii ki tüketicide saklı. Fakat size yardımcı olabilmek adına  Galaxy S5’in çabalarından bahsedelim. Aktarılan bilgilerin kaynağı ise Samsung Mobile’ın başkan yardımcısı Lee Young Hee.

Göz tarama teknolojisi

Yaklaşık 2 ay önce dedikoduları yayılmaya başlayan, ütopik göz tarayıcısına Samsung cephesinden şaşırtıcı şekilde resmi onaylama geldi. Yalnız burada bir nüans var; Samsung yeni Galaxy S5’te iris tarayıcısı “olabilir” deklerasyonu yaptı. Yani sadece ihtimallere onay verdi. Bu haber, geçtiğimiz günlerde Samsung’un patronunun yaptığı “daha fazla teknolojik yenilik” konulu konuşmasıyla da örtüşüyor.

Parmak izi tarayıcıları yarışında geride kalan Samsung, ancak bu teknolojilerin açıklarını kapatıp bu teknolojiyi sunduğu taktirde gerçek bir “teknolojik yenilik” yapmış olacak.

Tasarım

Galaxy S4 ile S3 arasındaki tasarım benzerliğini reddetmek için koyu bir fanatik olmak gerek herhalde! Tabii ki bu durum müstakbel Galaxy S4 alıcıları için de hoşa gitmeyen bir durum oluşturuyordu. Zira daha da fazla para verip yeni aldığınız bir cihazın hiç değilse azıcık daha farklılıklarıyla göze çarpmasını istersiniz. Ele alındığında verdikleri hissin dahi benzer olması belki de Galaxy S4’ün “beklenen başarıyı” elde edememesinin sebebi. Samsung ekibi de bunu farketmiş olacak ki Lee bu konuya da açıklık getirdi.

Lee’nin açıklamalarına göre Galaxy S5’te sade bir tasarım anlayışı uygulanacak. Daha çok, ekranda ve telefonun kasasının kullanıcıda yarattığı histe geliştirmeler yapılacak. Fakat Samsung’un amiral gemisi az ya da çok tasarım olarak Galaxy S4’ten daha farklı, ayırt edilebilir olacak. Malzeme seçimi hakkında da henüz kesin bir bilgi bulunmuyor fakat bu sefer farklı malzemelerin kullanılması da muhtemel. Hatırlayacaksınız, daha önce de cihazın metal kasayla piyasyaa çıkabileceğine dair dedikodular çıkmıştı.

Peki ya diğer ürünler?

Lee konuşmasında Galaxy Gear'ın yeni versiyonuyla ilgili de birkaç ipucu paylaştı. Lee yeni gelecek Galaxy Gear’ın eskisi gibi “kaba” olmayacağını belirterek, cihazın Samsung Galaxy S5 ile birlikte mart-nisan arasındaki bir tarihte dünyaya tanıtılacağını söyledi. Bu açıklamalarla birlikte Samsung Galaxy Gear’daki tasarımı konusunda da özeleştiri yapmış oldu. Lee son olarak Galaxy Note 4’ün de sonunda üç taraflı ekranla “gelebileceğini” duyurdu.

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Bloomberg

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!