This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Son zamanlarda hareketlenen mobil sektörde yeni dedikodular dile gelmeye başladı. Güney Koreli bir haber ajansının, Samsung içerisinden aldığını iddia ettiği bir söylentiye göre Samsung, Galaxy S4’ten beklediği satış rakamlarını elde edemediği için S5’i normalden biraz daha erken tanıtacak.

samsung galaxy s5 rumor
 © AndroidPIT

Galaxy S4’ün piyasayı kasıp kavuran satış rakamları şirket sahiplerini yeteri kadar tatmin etmemiş olacak ki bu rakamı nasıl daha da artıracaklarına dair taktikler oluşturmaya başladıkları iddia ediliyor. Dedikodulara göre şirket Galaxy S5’in satışlarını artırmak için erken tanıtım yapmayı planlıyor. Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S4‘ü 2013‘ün Mart ayında S3’ü ise 2012’nin Mayıs ayında tanıtmıştı (Galaxy S4, Galaxy S3’ten 10 ay sonra tanıtılmıştı). Fakat söylentilere göre Galaxy S5 için planlanan tarih 2014 Ocak ayının ortaları.

Samsung’un yeni amiral gemi modelinin piyasalara giriş (dağıtımına başlama) tarihi olarak ise Şubat ayı gösteriliyor. Fakat bu verilen tarihlerin sadece birer söylenti olduğunu unutmamak gerekir.

Galaxy S5 ile ilgili medyaya çok fazla bilgi sızmamış olsa da cihazın 64-bit’lik Exynos 5430 çiplerle gelmesi bekleniyor. 8 çekirdekli olacağı tahmin edilen çipin, ayrıca Heterojen Çoklu Bilgi İşleme (Heterogeneous Multi-Processing capabilities) teknolojisine de sahip olacağı tahmin ediliyor.

Şimdiye kadar dillendirilen bir başka dedikodu ise yeni amiral gemi modelinin, karanlık ortam performansı geliştirilmiş, optik resim stabilizasyonlu yepyeni bir 16 MP'lik kamerayla gelecek olması. Ayrıca Galaxy S5’in şirketin yeni tanıttığı ISOCELL fotoğraf sensörünü de barındırması muhtemel.

Şimdiye kadar Galaxy S5 ile söylenen herşey dedikodu bazında. Şirketten bu güne kadar Galaxy S5’le alakalı herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat firmanın, Galaxy S4’ün selefinden 10 ay sonra tanıtmış olması akıllara “Galaxy S5 neden Ocak ortasında tanıtılmasın?” sorusunu da getirmiyor değil.

Vasıtasıyla Gsmarena Kaynak: Naver, Gforgames

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!