This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Akıllı telefonların donanımları arttıkça daha hızlı ve güçlü hale geliyorlar bu da dolayısıyla cihazın pilinin önemini çok daha öne çıkarıyor. Bu açıdan bakıldığında yeni çıkan cihazlar arasında Galaxy S5’in sahip olduğu 2,800 mAh pil cihazın öne çıkan taraflarından biri olarak göze batıyor. Tabi arttırılan pil kapasitesi yine de tüm endişeleri gidermeye yetmiyor çünkü cihazın teknik özellikleri bu pili yiyip bitirebilir. Yine de yapılan test sonuçlarında Galaxy S5’in pili rakiplerine oranla daha başarılı bir performans sergilemekte.

battery test s5 2
© sammobile

Örneğin Galaxy S5 ekranın parlaklığına bağlı olarak 7 ile 10 saat arasında ekran kullanım süresi sunuyor. Oyun ve konuşma konularında da oldukça iyi sonuçlar alan Galaxy S5 pil dayanıklılığı konusunda phablet ve tabletlerle kapışıyor.

Sonuç olarak ultra enerji tasarrufu modu da düşünüldüğünde pil konusunun Galaxy S5 için çok sorun olmayacağı görülmekte. Elbette pilin yeterli olması Galaxy S5’i tam anlamıyla benimsememiz için yeterli bir sebep olmayacak.

Kaynak: Sam Mobile

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • siz nasıl bir android forumu yazarisiniz ha ? yazıklar olsun size yahu !! htc one gibi yılın telefonu seçilmiş bir cihazı haber etme,pil performansıni gösterme,htc one 2 tanitali bir hafta geçmesine rağmen en ufak yazi yazma !!! bu kadar basit olmayın..samsung forumu değil android forumu olun be

  • Evet haklisiniz. Birde en çok şu google'ye kiziyorum. adamlar telefon üretiyor mah değeri az pil koyuyor bu da değiştirilebilir olmuyor. Nexuslarin en büyük eksikliği de bu zaten. Tabloya bakınca da android cihaz olarak şarzi en çok giden N5 zaten

  • s5'in en büyük avantajı pilini çıkabiliyor olması

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!