This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung QHD ekranlı Galaxy S5’i Şubatta mı tanıtacak?

ZDNet Korea isimli Güney Kore kaynaklı bir haber sitesi Samsung’un 2014 yılına dair kimi planlarını açığa çıkardı. Bu planlara göre Samsung 24-27 Şubat arasında yapılacak MWC (Dünya Mobil Kongresi) etkinliğinde QHD ekranlı (Quad-HD yani 2560x1440 piksel çözünürlük) bir cihaz tanıtacak.

samsung logo
/ © techhive

Kaynak her ne kadar bu etkinlikte tanıtılacak cihazın ismini zikretmese de, tanıtılacak olan cihazın yeni Galaxy S5 olması kuvvetle muhtemel. Zira Samsung’un bu “aşırı gelişmi” ekranını amiral gemi modelinden başka bir modele koyup tanıtması saçma olurdu! Samsung aşırı yüksek piksel yoğunluğuna sahip (560 ppi) AMOLED ekranların seri üretimine ise başlamış durumda.

MWC etkinliği tarih olarak daha önceki Nisan dedikodularıyla kısmen örtüşse de, Samsung amiral gemi modellerini kendi düzenlediği etkinliklerle tanıtmayı seviyor. Dolayısıyla tanıtım tam olarak MWC etkinliğine de denk gelmeyebilir (hemen öncesi veya hemen sonrası gibi). Samsung muhtemelen Galaxy S5’i “premium” ve “süper-premium” olarak iki versiyon halinde tanıtacak.

Aynı kaynaktan gelen dedikodulara göre Samsung 2014 yılında tanıtacağı bir cihazda, göz (iris) tarama teknolojisini de yerleştirecek. Fakat yine hangi cihaz olduğuna dair bir ipucu verilmedi. Bu cihazın Galaxy S5 olup olmadığını bize zaman gösterecek.

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: ZDNet Korea

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!