This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Galaxy S5 suya ve toza karşı dayanıklı mı olacak?

Samsung'un Galaxy serisinin 2014 yılında piyasaya çıkması beklenen bir sonraki modeli Galaxy S5'in suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olabileceği iddia edildi. Söylentiler doğru çıkarsa Güney Kore şirketi, S4'de yaptığı gibi cihazın ekstra bir "Active" versiyonunu piyasaya sürmek zorunda kalmayacak. 

samsung galaxy s5 active
© AndroidPIT

Samsung'un Eylül ayında piyasaya çıkan amiral gemisi modeli Galaxy Note 3'ün suya ve toza dayanıklı "Active" bir modelini piyasaya çıkaracağına dair dedikoduların ardından Güney Kore cephesinden daha heyecanlı bir söylenti daha yayılmaya başladı. Kore'de yayın yapan ET News sitesinin haberine göre, Samsung'un Galaxy serisinin bir sonraki modeli olması beklenen Samsung Galaxy S5, suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla piyasaya çıkacak. 
 
Bilindiği gibi Samsung bu serinin şu anda en güncel modeli olan Galaxy S4'e bu özellikleri entegre etmemiş, bunun yerine cihazın su ve toz geçirmezlik özelliği bulunan, "outdoor" bir versiyonunu Galaxy S4 Active adı altında ayrıca piyasaya sürmüştü. Ancak Sony'nin Xperia modelinin son iki cihazı olan Xperia Z ve Xperia Z1'de bu duruma çok özen göstermesi ve her iki cihazın da su ve toz karşı dayanıklı oluşunu reklam kapmanyalarında sürekli öne çıkarıyor olması, Samsung'un yöneticilerini böyle bir karar almaya itmiş olabilir.  

Ayrıca, teknoloji otoriteleri Galaxy S4 Active'in beklenenin üzerinde bir satış rakamı ve popülarite yakalamış olmasının da bu kararda etkili olabileceğini belirtiyorlar. 

Yeni malzeme ve tasarım?

Diğer yandan yine aynı kaynağına haberine göre, Samsung tasarlanma aşamasında olan yeni ürünleri için bir dizi yeni malzemeyle çeşitli deney ve denemeler yapmakla meşgul. Hatırlanacağı gibi daha önce de cihazın metal kasayla piyasaya çıkabileceğine dair haberler çıkmıştı. Anlaşılan üst düzey donanım özelliklerine rağmen, cihazlarının ucuz plastik görünümünden ve çok da yenilikçi olmayan tasarım anlayışından ötürü sık sık eleştirilen Samsung, en sonunda bu konuda bir şeyler yapmaya da karar vermiş görünüyor. Elbette tüm bunlar birer söylentiden ibaret, ama Samsung'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S5, yepyeni bir tasarım, çok daha kaliteli bir malzeme ve su ile toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla piyasaya çıkarsa şaşırmayalım. 

Daha çıkış tarihi bile belli olmamasına rağmen teknoloji meraklıları arasında şimdiden heyecan yaratan Samsung Galaxy S5'in nasıl olacağına dair ilginç bir model çalışmasını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.  

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!