This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S5, Note 3 ve Note 4'te arama,görüşme,kaydetme özelliği nasıl etkinleştirilir?

Akıllı telefonlarla hayatımıza giren ve bir çok kişinin kullandığı faydalı özelliklerden biri olan arama kadetme özelliği, uygulama marketlerindeki "Call Recorder" veya "Görüşme Kaydı" gibi isimleri taşıyan uygulamalarla veya bazı telefonlarda üretici tarafından dahili olarak sunulan bir hizmet haline geldi. Bu fonksiyonun amacı, birini aradığınızda veya arandığınızda görüşme anındaki sizin ve karşı tarafın sesini kaydetmekten ibaret olsa da, bir çok kişi için çok fayda sağlayabiliyor

arama kaydetme andronova
© Samsung

Android işletim sisteminde aslen standart olarak gelen bu özellik, bir çok üreticiler tarafından gizlenmekte. Elbette biz bu özelliğin orada olduğunu biliyorken, siz kullanıcılarımıza bunu nasıl aktif hale getireceğinizi göstereceğiz.

Aslında sistem dosyalarında yapılacak bazı ufak tefek kod değişiklikleriyle aktif edilebilecek görüşme/arama kaydetme özelliği için, XDA'daki dr.ketan isimli kullanıcı, hazır apk dosyası yayınlayarak bu işi otomatik hale getirdi. Bu özellik aktif olduktan sonra arama ekranında kaydet butonu da beliriyor.

call recording galaxy s5
© Samsung

Yayınlanan apk dosyası sayesinde, "şimdilik" Galaxy S5, Galaxy Note 3(Android 5.0 Lollipop) ve Galaxy Note 4 için görüşme kaydı özelliği aktif edilebiliyor. Bunun için yapılması gerekenler şöyle:

Link

Apk dosyasını indirin ve supersu da yetkileri atayin yeterli olacaktır.
 
Kaynak: Andronova

10 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!