This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

Galaxy S5 ya da Note 4 64-bit işlemci barındıracak, 128-bit’ler yolda!

Apple 64-bit işlemciye sahip iPhone 5S modelini tanıttığından beri Samsung tarafında da bu yönde gelişmelerin olduğu haberini sıkça alır olduk. Piyasadaki birçok kişi Samsung‘un 2014 yılında tanıtacağı kimi cihazlarında bu işlemcileri kullanacağına inanıyor. Samsung ise 2014/2015 yılında kullanıma sunmak üzere kendi tasarımı 64-bit işlemciler üzerinde çalıştığını doğruladı. Son gelen haber ise ARM kanadından.  Son raporlara göre ARM’den üst düzey bir çalışan, Samsung’un önümüzdeki yıl (2014) 64-bit işlemci barındıran bir cihaz tanıtacağını onayladı.

iphone 64bit lead
64-bit işlemciler onaylandı! / © Engadget

Onaylama gelmiş olsa da kesin olarak bir cihaz ismi telaffuz edilmedi. Ama tabiki gözler Samsung’un ağır abileri Galaxy ve Note serisine çevrildi. Tahminlere göre ya Galaxy S5 ya da Galaxy Note 4 64-bitlik bir işlemci barındıracak. Fakat Galaxy S5’de kullanılması daha olası görülüyor çünkü Samsung’un Apple’ın 5S modeline bir cevap vermesi gerekiyor. Söylentilere göre Samsung yeni işlemcilerin üretiminde son aşamalara geldi. Öte yandan ARM önümüzdeki bir kaç yılda 128-bit işlemcilerin üretilip yaygınlaşacağı öngörüsünde bulundu. Gerekçe olarak ise yüz tanıma sistemi gibi sistemlerin yoğun işlem gücüne ihtiyaç duyması ve gelecekte buna benzer başka uygulamalarında sıkça kullanılacak olması. Tabi Samsung’un böyle bir işlemciyi geliştirip üretirken Qualcomm da bu gelişmelere seyirci kalmayacaktır. Görünen o ki önümüzdeki dönemlerde işlemci piyasası iyice kızışacak!

Vasıtasıyla Sammobile Kaynak: The Korea Herald

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • Bende note 3 kullanıyorum. rehber dışında cihaz çok hızlı. rehber niye böyle anlamadım gitti

  • Note 3 kullanıyorum. Memnunum. Dediklerinize katılıyorum. Yazılımda samsung çok uğraşıyor. Fakat bu kendine has Program üretmede genelde oluyor. Bunu yerine Cihazi rahatlatmaya yönelik daha fazla çalışmaları lazım.

  • Haklısınız. Geçen günlerde Samsung'un CEO'su yazılım konusunda eksiklikleri olduğunu itiraf etti ve muhendislerinden bir kısmını yazılım geliştirme ekibine kaydıracaklarını açıkladı.

  • aynen katiliyorum cok dogru

  • irfan 19.Kas.2013 Link to comment

    s4 kullanıyorum ama telefonun icine i7 8gb ram koysanda fark etmiyo. birazda şu yazılım işine el atmalari gerekiyor.rehbere basinca bi donuyo gecikme süresi gözle görülür birşey. en basitinden htc sense arayuzu gibi samsung artik yazilimsal biseyler yapmali.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!