This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S6: İncelik uğuruna daha güçsüz pil mi?

Son söylentiler Samsung Galaxy S6’nın Galaxy S5’ten daha büyük bir ekrana sahip olmayacağı ve bunun yerine çözünürlüğü geliştireceği yönünde. Yani muhtemelen 5.1 inç civarında olacak. Peki şimdi bunu neden söylüyoruz? İşte sebebi…

Battery DEAD ON fire ANDROIDPIT
© ANDROIDPIT

Daha küçük ekran demek pilin daha az yorulması demek. Yani daha az kapasiteye sahip bir pil. Bu da daha ince bir cihaz. Çorap söküğü… Samsung’un amacının en azından iPhone 6 kadar ince bir cihaz piyasaya çıkarmak olduğu biliniyor. Doğal olarak bu da bazı yönlerden kısıntı anlamına geliyor. Peki bu kısıntı pilden mi olacak? Ekranın büyümeyeceği söylentilerinin sebebi bu mu?

İşte bu doğrultuda ortaya atılan iddia Galaxy S6’nın 2,600mAh gücünde bir pil ile geleceği. Yani Galaxy S5 pilinden 200mAh daha az. Hani pil en büyük sorundu? Snapdragon 810 ya da Exynos 7420 barındırması beklenen bir cihazın bu kapasitede bir pille piyasaya sürülmesinin ardından kesinlikle mantıklı bir açıklama olmalı. Benim şahsi beklentim böyle bir durumda kurtarıcının optimize edilmiş yazılım olacağı. Ekran büyütmemek ise yeterli bir açıklama olamaz. Bunun sebebini ise birkaç hafta içerisinde hep beraber göreceğiz.

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Yasin Öz 17.Şub.2015 Link to comment

    Samsung kendi ayağına sıkar. Alpha modeli zaten çok inceydi, ince isteyenler için o modeli geliştirebilir. Ama samsung eğer exynos işlemciye 4g entegrasyonu yaparsa o zaman s810'dan tamamen vazgeçebilir. Exynos 14nm ile üretileceği için batarya performansı kötü olmayacaktır. Ancak samsung'un hamlesi yine de yanlış.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!