This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Galaxy S6 Edge ve iPhone 6S Plus kaça mâl oluyor?

iPhone 6 Plus ve Galaxy S6 Edge… Ana modellerin şık kardeşleri teknik olarak yeterince karşılaştırıldı. Peki işin maliyet ve fiyat kısmına gelindiğinde karşımıza ne çıkıyor?

galaxy s6 edge green
 © Samsung

Dünyaca ünlü araştırma şirketi IHS tarafından yayınlanan veriler Apple ve Samsung’un yeni cihazlarının maliyetlerini ortaya koyuyor. İki cihazında 64 GB modeline baktığımızda S6 Edge’in maliyeti 290.45 dolar olurken satış fiyatıysa Amerika için 799 dolar.

androidpit galaxy s6 edge vs iphone 6 plus table
 © IHS

Kafamızı öte yana çevirdiğimizde karşılaştığımız durum ise tipik Apple politikası, ucuz yap pahalı sat. Apple 240.45 dolara ürettiği iPhone 6 Plus cihazını 849.99 dolara satıyor.Elbette araştırmaya Ar-Ge ya da reklam masraflarıyla ilgili itirazlar olabilir fakat Samsung’un reklam açısından Apple’ın çok üzerinden para harcadığı bilinmekte. Yani bu tez de kolayca çürütülebilecek cinsten. Ar-Ge konusunda zaten ortada Edge ekranı gerçeği var ki Apple karşımıza yeni bir şey ile çıkmadı. Zaten bir yerde Galaxy S6 Edge maliyetini de bu yeni teknolojiler arttırmakta.

Sizce bu iki cihaz da özellikle maliyetlerine baktığınızda fiyatlarını hakkediyorlar mı? Ne kadar olsaydı “Evet, hakkettiği budur işte” derdiniz?

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • 2side hakkediyorki satiyor ayda bir telefon cikartiyor diee ustune gidiliyor samsungun ama ayda 1 telefon degistirenler olunca adamlar napsinnn buda bir gercekk

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!