This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Büyük tartışma: Galaxy S6, Galaxy serisini bozacak mı?

Kimileri Galaxy S6’nın, Galaxy serisini bozacağını ve çizgisini değiştireceğini savunurken bir kısım da heyecanla yakında tanıtılacak cihazı bekliyor. Peki bu bahsedilen çizgi gerçekten bozuluyor mu? 

WATER GUN
 © ANDROIDPIT

Android devriminin baş rolünde oynayan Samsung ve onun da en önemli parçası S serisi. Suya dayanıklılık ve metal gövdeye merhaba. Çok güzel olur çok da iyi olur, bunda herkes hemfikir. Peki bunun karşılığında neler değişiyor? İşte Android dünyasındaki büyük tartışma. 

Hafıza ve Pil

Yükseltilebilir hafızalar her zaman Samsung’un elini güçlendiren faktörlerden biri oldu. Bu sefer işler değişiyor çünkü büyük bir ihtimalle Samsung Galaxy S6 metal gövdeye sahip olacağı için microSD girişi de bulunmayacak. Doğal olarak bir kısımdan hayal kırıklığı ve mızmızlanmalar duyuluyor. Birçok insanın S6’yı henüz çıkmadan eleştirmeye başlamalarının sebeplerinden sadece biri bu. “Kimse fonksiyonellikten kesip de metal gövde yapın demedi ki size” diyenlerin sayısı çoğunlukta.

Galaxy S Evolution
 © Flas100, Shutterstock, Samsung, AndroidPIT

Fakat bu eleştirilere de şu şekilde cevap verilmekte ; Cihaz muhtemelen 64 ve 128 GB olarak iki farklı hafıza seçeneğiyle sunulacak. Bir zahmet 128 GB’ı da genişletmeyi verin deniyor. iPhone 6’nın 128 GB versiyonunda microSD mi var? Eğer dün film arşivinizi ya da müziklerinizi cebinizde istiyorsanız gidip mis gibi bir Dropbox üyeliği satın alırsınız her şeyinizi yükler, cebinizde gezdirirsiniz. Ayrıca madem bu kadar duygusal yaklaşıyorsunuz; başından beri S serisinin en büyük problemi yeterince iyi görünmemesi denmiyor muydu? Alın size metal gövde, alın size “premium feel”.

Diğer bir konuysa pil. Gelenekçi Sammy hayranlarının bir diğer derdi de eğer metal gövde gelirse artık pillerini çıkarıp takamayacaklar. Aslında değiştirilebilen pil, Galaxy serisinin bugüne kadar olan temel tasarım taşlarından biriydi.Buna üzülüp dert edenlereyse insanlar “Her gün cebinde yedek pille mi geziyorsun?” diye soruyorlar. Elbette tercih meselesi ama pil ömrü açısından oldukça iyi olan S5 düşünüldüğünde, çıkmayan pil Galaxy S6 için çok büyük bir problem olmayacaktır.

Sonuçta bu tartışmalar cihaz çıkana kadar devam eder. Ama bir gerçek var ki hiçbir zaman partideki tüm kızlarla dans edemezsiniz. Ya metal gövde ya da fonksiyonellik…

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Harika bir yaklaşım olmuş. Olması gerekende bu bence. Samsung artık değişiklikler yapmalı tabi ki bende fonksiyon isterim ama Note 4'e baktığımız zaman metal kasa Alphaya baktığımız zaman metal kasa ve pilleri değiştirilebilir. Bunuda göz önünde bulundurmaları gerekir. Samsung müşteri kazanıyorsa fonksiyon ve hafıza arttırma özellikllerinin ön planda olduğundan dolayıdır. aksi taktirde rakip firmalar bundan dolayı çok ekmek yer ve müşteri potansiyeli düşecektir.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!