This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bu yılında başlarında Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i piyasaya sürdüğünde beklentiler oldukça fazlaydı. Samsung yetkilileri her gün beklenti çıtasını biraz daha arttırıyor, teknoloji muhabirleri de buradan aldıkları gazla cihazı satış rakamlarının çılgınca seviyelere ulaşacağını yazıyorlardı. Peki bugün durum ne? Gerçekten Samsung S6 bahsedildiği kadar sattı mı, yeni rekorlar kırdı mı? 

s6flat
© Samsung

İkinci çeyreği geride bırakırken Samsung, Galaxy S6 satış rakamları ve hedefleri konusunda kafasındaki planın oldukça gerisinde. Eğer beklentiler gerçekleşseydi bu yılki karlılık oranları da daha farklı olurdu.Bunda elbette yeni iPhone etkisi de büyük fakat yine de temel sebep fiyatlandırma politikası ve cihazın insanların gözüne fazla sokulmuş olması. Raporlar Samsung’un mobil departmanı karının ilk çeyrek için 2.76 milyar dolar ikinci çeyrek içince 3.03 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Evet ilk çeyrekten sonra yüzde 22’lik bir artış mevcut fakat bu genele baktığımızda gördüğümüz tablodan çok farklı çünkü geçtiğimiz yıla göre yüzde 24 daha düşük. Bu durum haliyle umutları Galaxy S6’dan alıp Galaxy Note 5’e götürüyor.

Fakat Galaxy Note 5 öncesinde yakın gelecekte Galaxy S6 Edge Plus ile tanışacağız. Snapdragon 808 ile çalışacak cihaz daha geniş bir ekrana ve daha büyük bir pile sahip olacak. Samsung yine umutlu. Bunun yanında Galaxy Note 5 de yeni iPhone serisinden önce çıkacak ve Samsung bu cihaza da global pazarlarda satışları arttırma konusunda çok güveniyor.

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • fiyatlardan dolayı pek satamadı fiyatlar zamanla düştükçe tavan yapacaktır satışlar bir de can abimizin deidği gibi edge plus ve note 5 gibi modelleride bekleyen var...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!