This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung'un Mart ayında tanıttığı Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6'ya bir güncelleme daha verdi. Detaylar haberimizde.

samsung galaxy s6 software hero
Galaxy S6! / © ANDROIDPIT

Samsung geçtiğimiz günlerde Avrupa'da dağıtmaya başladığı güncelleme nihayet ülkemize ulaştı. Bu güncelleme ile cihazınızın çehresi değişecek. 235 mb'lık bir boyuta sahip olan güncelleme beraberinde neler getirdi.? Bu güncellemeyi almak için telefonunuzun ayarlar bölümüne girip orada bulunan cihaz hakkında kısmına girin. Yazılım güncelleştirme kısmına girerek şimdi güncelle kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Galaxy S6'da neler değişti

Galaxy S6 aldığı bu güncelleme ile sürekli şikayet edilen RAM problemini çözmüş durumda. İlk çıktığı günden beridir %85'in altına düşmeyen RAM kullanımı bu güncelleme ile kullanım esnasında %73'leri görüyor. temizleme işlemi yaptığınızda ise %61'i görmesi bu konuda ciddi bir çalışma yapıldığını gösteriyor. 

En sık karşılaşılan Samsung Galaxy S6 edge sorunları ve çözümleri

Tıpkı Note 5 ve Galaxy S6 Edge plus'ın kamera modlarında olduğu gibi canlı yayın özelliği eklendi.

TouchWiz ikonları yenilenerek Note 5'in arayüzü entegre edildi.

Performans'ta gözle görülür bir şekilde artış mevcut. Kullanırken bunu size hissettiriyor. 

Samsung Galaxy S6 deneyimim

Android 5.1.1 güncellemesi geldikten sonra arka planda oynayan duvar kağıdı çalışmıyordu. Samsung bu güncelleme ile bununda üstesinden gelmiş ve tekrar çalışabilir bir duruma getirmiş.

En önemli konu batarya performansı, açıkçası bunu daha tam test edemedim. Çünkü güncellemeyi daha bugün test edebildim. Zamanla bunu anlayabilirim. Güncelleme ile gelen yenilikler şimdilik bu kadar.

Galaxy S6 edge ile ilk hafta deneyimi

Sizler bu güncellemeyi yaptınız mı?

46 comments

Yeni yorum yaz:
 • Samsung Galaxy s6'ya yeni bir güncelleme geldi..ne gibi değişiklikler var daha fark edemedim

 • edge ile s6 arasında performans farkı var mı?

 • Bu son gelen guncellestirmeden sonra telefonun hirzli sarj ozelligu gitti ve suands 6.5 saatte %100 anca oluyor bu konuda ne yapilabilir

  • Sanırım kablonda sorun var. aynı sorun bende de oldu fakat yeni kablo aldığımda düzeldi.

 • Hızlı olmasından dolayı custom rom yüklemiştim bu güncellemeyi duyunca tekrar türkiye 5.1.1 romunu yükledim şimdide güncellemeyi indiriyor bakalım artık :)

  • çok büyük farklılıklar görmeyeceksin cihazda. İkon yapısı dışında. birde edge ekranı özellikleri var.

   • Arsel bey kardeşim s6 da edge özellikleri derken neleri kasteddiniz? Ve bu özellikleri nasıl aktive edebilirim? Yardımcı olursan sevinirim teşekkürler...

 • (Pkk'nın hain saldırıları sonucu bilhassa son bikaç gündür onlarca askerimiz ve polisimiz şehid olmuştur.şehidlerimize Cenab-ı Allah'dan rahmet,başta acılı ailelerine olmak üzere ülkemiz insanına Başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederim)

 • Arkadaşlar kore'den note 4 aldım türkçe menü yok telefonculara götürdüm türkçe menü ekle yapamadılar yardımcı olacak arkadaş var mı

 • Ben bu güncellemeyi 06.09.2015 tarihinde aldım fakat ram'de bir değişme görmedim. Ben temizleme yaptığımda zaten %60 a düşüyordu, şimdi yine aynı. Yapamadığımda 80 lere çıkıyordu yine aynı :) Performans konusunda hiç takılma görmedğim için bir değişme de hissedemedim. :)

  • Ram yönetimi farklı programlar ile kontrol ettiğiniz zaman değişkenlik gösteriyor. Clean Master ya da 360 ile kontrol ederseniz onlardaki ram kullanımı da %57 ya da & 60 larda seyrediyor. Bu tamamı ile telefonu kullanım şekli ile alakalı bir durumdur.

   Samsung tarafından yapılan testler, telefonun stock hali ile yapılan testlerdir. herhangi bir üçüncü parti uygulamaları kurmadan telefonu fabrikadan çıkarttıkları şekilde bu testleri yapıyorlar. Kendi telefonumda denedim ve bu doğru. Ram kullanımı çok az fakat üçüncü parti uygulamaları yüklenince iş değişiyor.

   Bu Samsung'un sorunu değil. Bunu google'ın android geliştiricileri ile oturup düzeltmesi gerekiyor. Android, 5.X sürümünden itibaren ram sorunu yaşamaya başladı. En basitinden WhatsApp'ın 170-250 MB arasında değerler kullandığını gördüm ki bu mümkün olmamalı. Sanırım Samsung'un bu konuda eli kolu bağlı. Android 6.X sürümünde umarım google bu durumu düzeltir.

   Saygılar.

 •   5

  Arkadaşlar S6 ve S6 Edge için küçük bir güncelleme daha yolda... Umarım samsung bu sefer ikon paketi ekler ve performans stabilizasyonunu ayarlayabilir.

  • yolda oldugunu nerden biliyorsun kardeş samsungda çalışan birinimi tanıyorsun....

   •   5

    Evet, tanıdığım birkaç isim mevcut. Ki zaten güncelleme takvimlerine bakılacak olursa bu anlaşılıyor. Daha önce farklı forumlarda samsung ile alakalı paylaşımlarım olmuştu. Tanıdığım isimler aracılığı ile edindiğim bilgiler şükürler olsun ki hiç yanıltmadı beni. Ki samsung ile aram iyidir.

   • kardeş facebook dan istek gönderdim kabul edermisin :) samsunga yakınsan sana ihtiyacımız var bazı bilgilerde :)

   •   5

    İsteği kabul ettim. Elimden gelen her türlü yardımı yaparım.

Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!