This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Galaxy S6 rekor sayışa ön siparişle gelirken bu aynı zamanda yaşattığı muhteşem ayla da Samsung’u cesur hamleler yapabilme konusunda oldukça cesaretlendirdi. Bilindiği üzere metal kasada, SD kart girişi olmamasına oldukça çok tartışılan cihaz günün sonunda kullanıcıların ve büyük bir çoğunluğun desteğini ve beğenisini topladı. Peki tüketim toplumunun en nadide bireyleri olarak şimdi soralım; Sırada ne var?

image
© business insider

Samsung’un Galaxy S7’yi çıkarmasına daha bir yıl var. Bu süreçte elbette yeni patentler alınır, yeni gelişmeler yaşanır. Fakat bu beklentilerimizi sıralamamıza engel değil. İşte Samsung ‘un bir sonraki amiral gemisinde başarmasını istediklerimiz.

samsung galaxy s7 render
Gerçek olmayan bir Galaxy S7 renderı hayal gücünüzü sınırlamasın/ © @Thegalaxys7.com

Tasarımda gerçek bir devrim

Galaxy S5’ten sonra elbette Galaxy S6 serisi tasarım açısından oldukça başarılı. Yine de bu daha başlangıç. Çünkü S6’lar için yapılan eleştirilerden biri tasarımın yeterince yenilikçi olmadığı. Evet, iyi fakat yenilikçi mi, tartışılır.

samsung galaxy s6 software
 © ANDROIDPIT

Peki yeni tasarım çizgileri nereye gidecek? Uzmanlar önümüzdeki dönemde cam ve metalin gözden düşeceğini hiç ummuyorlar bu yüzden çok büyük bir ihtimal Samsung, Galaxy S7’de de aynı çizgide ilerleyecek. Sonuçta bir kere premium hissi yakaladılar, zor bırakırlar.

En iyi Android kamera

Aslında Samsung’un hiçbir zaman bocalamadığı iki alan var; kamera ve ekran. Zaten bu özelliklere Galaxy S6 tanıtımında da bolca değinildi. Samsung genelde Galaxy cihazlarında Sony kamera sensörleri kullanır. Çünkü kendileri bu konuda bir teknoloji geliştirmeye çalışsalar bu onlara oldukça pahalıya patlar, ayrıca Sony bu konuda oldukça başarılı. Yine de beklentiler Samsung’un bir sonraki amiral gemisi serisinde Exmor sensörleri kendi cihazlarıyla daha başarılı entegre ederek yaratılmış en iyi Android mobil kamerasını tüketiciye sunması yönünde. Aksi bir senaryo hayal kırıklığı olur.

samsung galaxy s6 camera settings
© ANDROIDPIT

UHD ya da bükülebilir ekran

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Samsung gerçekte ekran konuşunda çok çok başarılı. Samsung akıllı telefon ekranını nasıl yapacağını biliyor diyerek methiye kısmını bitirip beklentilere geçelim.

Galaxy S4 ve S5’te full-HD ekran kullanıldı. Buradan yola çıkarak Galaxy S6 ve S7’de de QHD teknolojisi sürdürülecek diyebiliriz fakat biz bu konuda şüpheliyiz. Çünkü bu teknoloji zaten 2014 yılından beri var ve 2016 yılında çıkan bir amiral gemisi için çok da çekici olmayacaktır. Bunun yerine Samsung’un oldukça iyi bir Super AMOLED ultra-HD (3840×2160 piksel) ekranla gelmesi daha mümkün.

android samsung galaxy note 5 galaxy 7 8 millions ecran flexible prets a etre produits chaque mois
© Samsung

Bunun yanında Galaxy S7’de QHD ile kalınmasının bir sebebi de Samsung’un yenilikçi ekran tipleri. Örneğin Edge serisi. Buradan yola çıkarak (bunun yanında son söylentiler de var) Samsung’un bükülebilir ekranlar üzerinde çalışmaya başladığı biliniyor. Bu yüzden gerçek bir yenilik için Galaxy S7 Flex’i görmek bizi tatmin edecektir. Bunu da zaten biri yapacaksa muhtemelen o Samsung olur diye tahmin ediyoruz.

Toparlamak gerekirse Galaxy S5 için kötü olan ne varsa Galaxy S6’da toparlandı ve oldukça başarılı bir cihaz ortaya kondu. Artık Galaxy S6’nın çok da değiştirilecek bir yanı olmadığı için Samsung’un gerçekten bir devrim niteliğinde cihaz çıkarma vakti geldi. Bükülebilen ekran ve daha önce görülmemiş bir tasarım çizgisini de barındıran… Yoksa biz mi çok fazla hayal kuruyoruz? Sizin Galaxy S7’de görmek istediğiniz yenilikler veya beklentileriniz ne yönde?

 

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Samsung bu tasarımıyla Iphone 6' dan önce ortaya çıksaydı; o zaman tebrik ederdim. UHD ekranla çıkacağına en az 2-3 gün gidecek pil geliştirsin o zaman büyük yankı uyandırır. Ekran teknolojisi ve kamera teknokojisi insanlatı tatmin edecek düzeye geldi. Bundan sonra hangi marka olursa olsun pil teknolojisinde devrim yapan firma ipi göğüsler...

  • Serkan. 05.Nis.2015 Link to comment

    s7 için çok erken. Hele bi note 5 i görelim...

  • kasa şuan zaten premium oldu tasarım gayet yeterli diye düşünüyorum değişmesi ter tepkide yapabilir çünkü home tuşu filan giderse alışkanlıklar için kötü olur ayrıca arka kamera çıkıntısı gitsin artık güzel durmuyor kamera ve ekran zaten en iyilerden işlemcide öyle dahada ne eksiği var diye soruyor insan ama tabi yenilik ve yeni teknoloji her zaman iyidir...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!