This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Galaxy Xcover 2: Su Altında Fotoğraf Çekmek?

Bugün Samsung, Xcover 2 isimli yeni Galaxy serisi modelini tanıttı. Android 4.1 işletim sistemiyle gelecek cihazın özelliği outdoor aktivitelerine kullanışlı oluşu.

Evet dışarıdan ben de ilk gördüğümde (özellikle kalın tasarımından dolayı) cihazın Samsung'un yüzlerce giriş seviye telefonundan biri olduğunu düşündüm. Fakat sağ üstteki resme dikkatle baktığınızda siz de göreceksiniz: Arka kapakta bir vida sistemi var ki bu sistem cihazın 1 metre derinlikteki suda tamı tamına 30 dakika durabilmesini sağlıyor.

Aslında biraz daha düşündüğünüzde bu özel kasa telefona onu sudan (veya düşürmelerden/darbelerden) korumasının yanısıra ona sıradışı bir özellik getiriyor: Bu telefonla su altında fotoğraf çekilebiliyor! Tabii ki dalgıçlar için satılan özel fotoğraf makineleri veya fotoğraf kasası ekipmanlarıyla mukayese edilemez fakat denizin yüzeyinden tatillerde bu cihazla fotoğraf çekmek çok eğlenceli olabilir.


Cihazın yandan görünümleri. Dikkat: Arkadaşlarınızın kafasına fırlatmayın!

İşletim sistemine baktığımızda ise Google'ın genel olarak en yeni işletim sistemlerinden Android 4.1'i görüyoruz. Bunun yanısıra cihazda Google Now ve "Project Butter" ile gelen iyileştirmelerle birlikte "Cardio Trainer Pro" uygulaması vb spor uygulamaları mevcut.


Tüm fiziksel durumlarda güvenebileceğiniz bir cihaz olabilir.

Genel olarak ürün özellikleri şöyle:

  • İşlemci: 1 GHz çift çekirdek
  • Bellek: 1 GB
  • Ekran: 4 inç 480 x 800 piksel çözünürlük
  • Pil: Li-on, 1,700 mAh
  • Harici bellek: 4 GB (mikro SD kart ile genişletilebilir)
  • Kamera: 5 MP (arka), VGA kamera (ön)
  • Bağlantı: Bluetooth 4.0, USB 2.0, WiFi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct
  • Sensörler: Hız ölçer, dijital pusula, yakınlık ölçer
  • Diğer: IP67 sertifikası (su geçirmez özelliği için)

Ürün özelliklerinden cihazın üst seviye bir cihaz olmadığını görmüşsünüzdür. Ürünün amacı da farkettiyseniz bu değil zaten. Gerçekten doğa sporları tutkunları veya sadece sade ve güvenilir bir cihaz almak isteyenlere hitap ediyor.

Samsung henüz cihazın fiyatı veya pazara giriş tarihi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı fakat cihazın Barcelona'daki MWC'de tanıtılacağı düşünülüyor.

(Fotoğraf hakları: Samsung)

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!