This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Gallery Lock Pro - Kişisel fotoğraflarınızı koruyun

Düşündüğünüzde akıllı telefonda büyük çapta kişisel bilginiz var. Sadece kontaklar ve mesajlar değil ayrıca kullandığınız tüm hizmetler için bilgiler de mevcut. Telefon veya tabletinizi korumak başkaları sizin bilgilerinize ulaşmadan önce mantıklı bir hareket.

Reim galerinizdeki resimleri gizleyen ve koruyan bir uygulama da Gallery Lock Pro. "Haftanın Uygulaması" kapsamında olan bu uygulamanın ne derece iyi çalıştığı ve satın almaya değip değmeyeceğini öğrenmek istiyorsanız incelememizi okumaya devam edin.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
3.3 4.9

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.2.1

Yükleme esnasında uygulamanın hangi izinleri vermeniz gerektiğini merak edeceksiniz. Uygulamanın özelliklerine bakacak olursanız özelliklerinin kullanımı açısından gerekli izinler olduğunu göreceksiniz. Detayları yazının devamında okuyabilirsiniz.

Yüklemeyi yaptıktan sonra uygulamayı açmak içini açılan pencerede dört haneli şifreyi girmeniz gerekli. Şifre gömülü olarak 7777, tabii ki ayarlarda sonradan başka bir şifre belirleyebilirsiniz. Alternatif olarak şifreyi kaldırmayı da seçebilirsiniz.

Akabinde size uygulamayı anlatan ve sizi Tutorial-videosuna götürecek bir bilgi ekranı belirecek.
Burada gömülü olarak gelen üç farklı klasör var. Burda gizlenmesi gereken resimleri kategorize edebilirsiniz. Tabii ki bu üç dosyadan başka dosyalar da oluşturabilir, onları organize edebilir ve onların isimlerini değiştirebilirsiniz. Ekranın üstünde görünümü değiştirebilirsiniz ve hatta uygulama içi MP3 çalar koyabilirsiniz (ekran görüntülerinde mevcut).

Bir dosyanın içinde dosyaları dilediğiniz gibi dizebilir, filtreleyebilir veya resim ve video ekleyebilirsiniz. Bir resmin içerik menüsünde birçok seçenek mevcut. Örneğin bir resim seçebilir, ismini değiştirebilir, silebilir veya farklı dosyalara aktarabilirsiniz. Yani gördüğünüz gibi üç aşağı beş yukarı bilinen resim galerileri gibi çalışıyor.

Kapsamlı ve enteresan şeylerden biri de ayarlar menüsü:
Örneğin uygulamayı tamamen launcherdan ve widgetların arasından silebilirsiniz veya bazı kontaklarınızı sadece uygulama aracılığıyla aramasını sağlayabilirsiniz.
Bunun dışında medya dosyaları için otomatik tarayıcı gibi özellikler mevcut.

Tek kötü izlenimim uygulamanın gizlediği resimleri şifrelemeyip sadece başka bir formatla SD kartta saklıyor olması. Böylelikle resimlerin isimlerini elle değiştirebilir ve tekrar görünmesini sağlayabilirsiniz. Yani gerçekten "gizli" değiller. Burada düzgün bir şifreleme tabii ki çare olurdu, bu şekilde erişime tamamen kısıtlanmış olurdu.

Özet: Gallery Lock Pro uygulamasının altında yatan fikir gerçekten iyi çünkü galerinizdeki resimleri gizlemek hızlı, kolay ve iyi çalışıyor. Genel olarak teknik bilgi ve biraz sabırla resimlerinizi SD kartınızda bulabilir, isimlerini değiştirebilirsiniz. Fakat yine de meraklı insanlardan resimleri gizlemenin basit bir yolu.
Başka iyi bir özelliği de bazı kontaklarınızı sadece uygulama üzerinden aramayı mümkün kılabilimeniz. Bu gayet de iyi çalışıyor.

Genel olarak uygulama resimlerin gizlenmesine kesin çözüm bulsaydı beş yıldızı hakederdi ama bizden bu yüzden dört yıldız aldı.

Ekran & Kontroller

Gallery Lock Pro uygulamasının tasarımı benim tarzım değil ama yine de hoş ve mantık çerçevesinde yapılmış. Hızlı, kolay ve sorunsuz bir kullanım vaadediyor.

Hız & İstikrar

Gallery Lock Pro genel olarak stabil ve resimleri saklamak sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Tüm resimleri tek seferde gizlemek isterseniz az bir bekleme süresi var.

Fiyat/Performans Oranı

Gallery Lock Pro'nun normal fiyatı 2.68 Euro. "Haftanın Uygulaması" kapsamında uygulamayı 31.12.12 tarihinden 06.01.13 tarihine kadar AndroidPIT'e özel olarak 1.59 Euro'ya satın alabilirsiniz. Bu özellikler için bu fiyat iyi - ben kesinlikle bu uygulamayı kullanmaya devam edeceğim.

Uygulamayı önceden denemek isteyenler için uygulamanın bir de bedava sürümü var ama bedava sürümde kısıtlamaların ne şekilde olduğunu bilmiyorum.

Ekran Görüntüleri:

Gallery Lock Pro - Kişisel fotoğraflarınızı koruyun Gallery Lock Pro - Kişisel fotoğraflarınızı koruyun Gallery Lock Pro - Kişisel fotoğraflarınızı koruyun Gallery Lock Pro - Kişisel fotoğraflarınızı koruyun Gallery Lock Pro - Kişisel fotoğraflarınızı koruyun

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!