This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Kore’den dünyaya yayılan yeni söylentilere göre Samsung, süper devi Galaxy Note III’ü gelişen pazarlar için ucuza üretme peşinde. Peki bunu nasıl mümkün kılacak? Tabii ki kimi masraflı parçaları ucuzlarıyla, ya da düşük kapasiteli olanlarıyla değiştirerek.

Samsung’un 4 Eylül’deki Berlin IFA fuarında resmen tanıtması beklenen yeni amiral gemisi cihacı Galaxy Note 3 ile ilgili ortaya atılan iddialara göre, Samsung bu cihazı Galaxy S4’te yaptığı gibi iki farklı işlemciyle piyasaya sürecek.

Samsung Galaxy Note 3 concept 11
Yeni Galaxy Note 3''ün beklenen görüntüsü/ © androidheadlines

ETNews’in iddiasına göre Samsung, Galaxy Note III fabletinin gelişen pazarlar için ucuza mâlolacak LCD ekranlı ve 8 Megapikselli (Orjinalinde 13 Megapiksel olması bekleniyor) bir versiyonunu piyasaya sürme planları yapıyor. Bu şekilde kimi gerekli parçaların tedariğinde de sıkıntı yaşanmayacak. En azından eksik Korece bilgimizle haber kaynağından anlayabildiklerimiz bunlar!

Rapora göre LCD ekranlı ucuz versiyon Note III tahmin edilen satış rakamlarının %30’una tekabül edecek şekilde üretilecek. Verilen bu kararların altında fablet modelinin maliyetini düşürmek yatıyor. Samsung bu yolla kimi gelişen pazarlardaki fiyat etiketine fazladan önem veren tüketicilerin dikkatini çekmeyi umuyor.

Her ne kadar geçmişte Samsung'la ilgili bu tip dedikodular başka cihazlar için çıkmışsa da Samsung Galaxy Note’dan itibaren çıkardığı bütün amiral gemi modellerinde tercihini hep AMOLED ekranlardan yana kullandı. Dolayısıyla bu tip dedikoduları pek fazla dikkate almamak en iyisi. Fakat eğer Samsung bu stratejiyi kullanıp LCD ekranlı ve/veya 8 Megapikselli bir Note III versiyonu lanse ederse, bunu ilginç bir pazarlama hamlesi olarak yakından takip edeceğiz. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Samsung’un bu stratejisiyle ilgili yorumlarınız neler? Gelin beraber forum sitemizde tartışalım!

Vasıtasıyla Sammobile Kaynak: ETNews

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!