This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Gelişmiş HTC One ve M8 Yolda

Henüz satışa çıkalı dört ay olmasına rağmen HTC firması, amiral gemisi telefonu HTC One'ın daha gelişmiş bir sürümünü bu yıl sonunda piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.Bir teknoloji sitesinin iddiasına göre söz konusu geliştirilmiş HTC One'ı, 2014 yılı için yepyeni bir telefon olarak tasarlanan HTC One 2 ya da şu anda kullanılan kod adıyla HTC M8 takip edecek. Ayrıca Samsung cihazların aksine metal kasalı olmasıyla dikkat çeken HTC One'ın plastik malzemeli bir versiyonunun da piyasaya çıkabileceği söyleniyor. 

htc one red rot 4
HTC One'ın kısa süre önce piyasaya çıkan göz alıcı kırmızısı! / © HTC

Teknoloji sitesi Pocket-lint'in iddiasına göre 2013 yılı içinde piyasaya çıkacak olan gelişmiş HTC One'ın daha üstün donanım özelliklerine sahip olması bekleniyor. Geliştirilmesi beklenen bu özelliklerden biri mevcut HTC One'ın Snapdragon 600 işlemcisi yerine Snapdragon 800 işlemci olabilir.

HTC One'ın plastik versiyonu ise HTC'nin düşük bütçeli tüketiciye hitap eden Butterfly serisi ile çok tutan One'ın bir sentezi olarak düşünülüyor. Ancak ne bu konuyla, ne de 2014 yılı için planlandığı iddia edilen M8'le ilgili olarak şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Bilindiği gibi Tayvanlı teknoloji devi daha önce, HTC One'ın stok Android içeren bir Google edisyonunu piyasaya sürmüştü. Yılın en çok beğenilen cihazlarından biri olan One'ın daha küçük ve ucuz bir versiyonu olan HTC One Mini ise çok kısa bir süre önce resmen tanıtılmıştı.

htc one mini 4
HTC One Mini'ye ait olduğu iddia edilen fotoğraf. / © Forte

Öte yandan HTC One'ın Android'in heyecanla beklenen sürümü 4.3'ün erken bir haliyle test edildiği de teknoloji dünyasındaki söylentiler arasında.

HTC'nin elindeki en iyi cihazı biraz daha geliştirerek yeniden piyasaya sürmesi şirketin daha önce de uyguladığı bir taktik. Teknoloji meraklılarının hatırlayacağı gibi şirket daha önce de One X modelinin daha gelişmiş bir versiyonunu One X+ adıyla piyasaya sürmüş ve önceki modelin üretiminden kaynaklanan sorunları da böylece ortadan kaldırabilmişti.

Galaxy S4 ve Xperia Z ile birlikte yılın en iyi üç Android telefonundan biri olarak görülen HTC One'ın gelişmiş sürümü ve M8 projesiyle ilgili her türlü haber ve ayrıntıyı AndroidPIT'ten takip edebilirsiniz. 

Vasıtasıyla Pocket-lint Kaynak: Cnet

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!