This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

GetYourGuide Tours Activities: Rehber ve e-bilet bir arada

GetYourGuide Tours Activies uygulamasını ne yazık ki yazın sonuna doğru keşfettim. Bunu keşfedene kadar çoktan bir sürü, dağınık seyahat sitelerine girip, turistik yerlere giriş biletlerine bakmıştım. Önceden keşfetmiş olsaydım, her şey çok daha kolay olacaktı. Bu uygulamanın sundukları ve en iyi fiyatları verdikleri iddialarının doğru olup olmadığını bugünkü inceleme yazımızda keşfedeceksiniz.

Not

Artı

 • Kullanımı rahat akıllı telefon biletleri
 • Avucunuz içi gibi alması kolay biletler ve turistik mekanlara giriş
 • Tertipli ve kullanıcı dostu tasarım

Eksi

 • Ödeme seçeneklerinin sınırlı olması
 • Birçok turistik mekana giriş uygulamada bir iki dolar daha pahalı
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Galaxy Nexus 4.3 Hayır 1.0.8 2.24.3

Özellikler & Kullanım

Uygulamaya girer girmez, etrafınızdaki yakın şehirleri gösteren bir arama motoruyla karşılaşıyorsunuz. Bu menüye ekranın solundan çekerek ulaşabiliyorsunuz. Menü’deki kategoriler şu şekilde;

 • Home: Önizleme
 • Bookings: Şu ana kadar bilet ayırttığınız ettiğiniz tüm turistik mekanlar
 • Wishlist: Favorilerim olarak işaretlediğiniz her yer
 • Help: İletişim seçenekleri
 • Settings: Para birimi seçenekleri, kullanıcı kontrolleri
  androidpit getyourguide 6
  Para birimini de seçebiliyorsunuz / © AndroidPIT

Arayarak bulamadığınız şeyler, yukarıdaki kategorilerden bulabilirsiniz. Mesela Berlin’de Madame Tussauds müzesi yazarsanız, o şehirdeki diğer tüm uygun turistik mekanlar da çıkıyor. Bu servis 1.260 gezi mekanını kapsıyor ve 23.000 aktivite taşıyor. 

androidpit getyourguide 2
Filtreler sayesinde seçenekleri daraltabilirsiniz / © AndroidPIT

Gideceğiniz yerde konuşulan dilleri, yolun ne kadar süreceğini, önceden orada kalan kişilerin yorumlarını ve açıklamalarını da görebiliyorsunuz. Bir enteresan özellikse, diğer servislerle de karşılaştırma yapıyor, bu sayede siz de yer ayırttığınız aktivite hakkında, kendi yorumlarınızı girebiliyorsunuz.

androidpit getyourguide 3
Her turistik mekanın fiyatı detaylarıyla birlikte yazılı/ © AndroidPIT

Yalnız bazı turistik mekanların yolu ve adresi yanlış. Eğer hiç bilmediğiniz bir şehirde, yanlış sayfaya bakarsanız, bayağı vakit kaybedebilir, yolu şaşırıp, tamamen kaybolabilirsiniz. Onun için bunun düzeltilmesi lazım.

androidpit getyourguide 4
Sizden önce gidenlerin yorumları da mevcut / © AndroidPIT

Booking (Bilet ayırtma) kısmında, giriş biletleri kategorisinde, gideceğiniz günü seçebilirsiniz. Yetişkinler ve çocuklar için kaç bilet alacağınızı seçip, dili değiştirip, adınızı ve kredi kartı detaylarınızı verip, bileti alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri sınırlı ama kredi kartları ve normal banka kartları geçiyor.

Ödediğinizde, size bir e-bilet gelecek. Kod ile, istediğiniz yerlere giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bir fatura da alabiliyorsunuz.

androidpit getyourguide 5
Bilet satın almak çok kolay / © AndroidPIT

Ekran & Kontroller

GetYourGuide Tours Activities’in arkadaş canlısı açık turuncu bir rengi var ve önizlemesi gayet kullanıcı dostu. Fotoğraflar sayesinde, turistlere nereye gitmeliler, mekanlar nasıl görünüyor gibi konularda yardımcı olabiliyor; sorunsuz bir yolculuk için her şey mevcut.

Hız & İstikrar

GetYourGuide Tours Activities istikrarlı bir şekilde, hızlı çalıştı ve hiç kendi kendini kapamadı. Bu açıdan sorunsuz.

Fiyat/Performans Oranı

GetYourGuide Tours Activities ücretsiz bir uygulama ve direkt reklam yok.

Son Söz

GetYourGuide Tours Activities faydalı fonksiyoları olan, turist mekanlarına, turlar ve ziyaret etceğiniz yerlere bilet almanızı ya da yer ayırtmanızı sağlayan ilginç bir servis. Akıllı telefonunuzdaki e-biletler ve açık önizleme sayesinde, artık bir sürü kağıt arasında boğuşup, stres olmanıza gerek yok.

Ne yazık ki ödeme seçenekleri sınırlı. Mesela PayPal’ı ekleseler mantıklı olur. Fiyatları karşılaştırdığınızda da bir iki dolar daha pahalı. Mesela Berlin’de balmumu müzesine giriş normalde 18.90 Euro ancak bu uygulamada 19.90 Euro. Ancak bu ekstra para sayesinde, bileti bulma, yer ayırtma stresi içinde olma, bileti basma gibi gereksiz işlerle uğraşmıyorsunuz ve buna değer. 23.000’den farklı turistik mekan seçeneği, kolay arama ve filtreleme özellikleriyle, seyahatiniz çok kolaylaşacak.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!