This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Giderek Büyüyen Google+ 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Teknoloji devi Google’ın sosyal ağı  olan Google+’nın başındaki isim Vic Gundotra tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook’un en büyük alternatifi olarak görünen sosyal ağın toplam kullanıcı sayısı 400 milyon kullanıcıya ulaştı.

Aktif Google+ kullanıcı sayısının aylık 100 milyon olduğunun altı çizilen açıklamada yer alan rakamlar hem web hem de mobil kullanıcıların toplamından oluşuyor. Google+’nın bu etkileyici performansında günlük Android cihaz aktivasyonu sayısının 1 milyon adede ulaşmasının payının gerçekten büyük olduğunu düşünüyorum.

Peki ama Facebook’un kullanıcı sayısı ne kadar ? Sorumuzun bugün itibariyle cevabı dünyanın en büyük sosyal ağının aylık 955 milyon kullanıcıya sahip olduğu ve de Google+’nın önünde bu rakama ulaşmak için kat etmesi gereken uzun bir yol bulunduğuna işaret ediyor. Fakat Google+’nın aylık 100 milyon adet aktif kullanıcı rakamına 1 yıldan biraz daha uzun bir zamanda ulaşmış olduğunu ve gerçekten de çok kullanışlı arayüzü le bir çok Facebook kullanıcısını kendine çektiğini unutmayalım. Bunlaran birisi de benim.

Peki ya sizin Google+ hakkındaki tecrübelerinize dayanarak aktarabilecekleriniz nedir? Sizce Google+ uzun vadede Facebook'dan ciddi miktarda kullanıcıyı kendine çekebilir mi?
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!