This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[APK] Gmail’in yeni sürümünü Play Store’a gelmeden edinin!

Google e-mail uygulaması Gmail’in yeni sürümünü yayınladı. Uygulamanın 4.6.1 sürümünü 4.7’ye yükselten bu güncelleme henüz Play Store’a gelmemiş olsa dahi aşağıdaki linkten resmi apk dosyasını indirip cep telefonunuza (Android 4.0 ve üzeri) kurabilirsiniz!

Gmail teaser
/ © Google/AndroidPIT

Gmail uygulaması bu sürümle birlikte birbirinden önemli farklı özellikler kazandı. Bunlardan tek tek bahsedecek olursak;

Otomatik yanıtlayıcı

Bu yeni sürüme eklenen en önemli özelliklerden birisi otomatik yanıtlayıcı. Artık belirli bir tarih aralığı oluşturarak, kaydettiğiniz bir konu ve cevabı Gmail uygulaması otomatik olarak size mail atan kişilere gönderiyor. Uygulamaya gelen bu yeni özellikle beraber artık bilgisayarınıza olan ihtiyaçta azaltılmış durumda. Otomatik yanıtlayıcıyı istediğiniz zaman telefonunuzdan aktifleştirip pasifleştirebilirsiniz ve mesajın içeriğini ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Gmail versiyon 1 2
Otomatik yanıtlayıcıyı nasıl ayarlayacağınızı ileriki haberimizde açıklayacağız! / © AndroidPIT

Sıkıştırılmış dosya(.zip) indirirebilme öelliği

Gmail’de uzun yıllardan beri görmeyi hayal ettiğimiz özellik nihayet geldi; arşiv(sıkıştırılmış dosya) indirebilme özelliği! Artık daha önceden gördüğümüz “Üzgünüz, bu tip dosyaları açamaz ya da kaydedemezsiniz” tarzı mesajları artık görmeyeceğiz. Peki yeni sürümle birlikte sadece .zip dosyalarını mı indirebileceğiz? Hayır tam liste aşağıda(parantez içindekiler dosya uzantısı);

application/zip (.zip)

application/x-gzip (.gz)

application/x-bzip2 (.bz2)

application/x-compress (.Z)

application/x-tar (.tar)

Gmail versiyon 2 2
Sol taraftaki ekran görüntüsü Gmail'in eski sürümüne ait. Gördüğünüz gibi gönderilen .zip dosyalarını almanın yolu yok! (Sol Gmail 4.6.1 Sağ Gmail 4.7)/ © AndroidPIT

İstediğiniz bütün dosyaları gönderebilme

Yukarıdaki özellikle bağlantılı olarak, eskiden sadece resim ve video gönderebilirken artık istediğiniz bütün dosyaları gönderebileceksiniz.

Gmail versiyon 3 2
Eskiden yalnızca resim ve video gönderebiliyorduk şimdi ise herşeyi! (Sol Gmail 4.6.1 Sağ Gmail 4.7) /© AndroidPIT

Performans artışı

Akıllı telefonunuz biraz eski bir modelse ya da kısacası cihazınızın bellği (RAM) fazla değilse bu özellik sizi sevindirecek çünkü yeni uygulamanın preformansı artırılarak daha düşük bellek miktarıyla çalışabilme özelliği kazanmış.

Eğer güncellemenin Play Store'a düşmesini beklemek istemiyorsanız Gmail’in 4.7 versiyonunun apk dosyasını (google imzalı- yani güvenilir) buradan indirebilirsiniz. 

Dosya ismi: com.google.android.gm-4.7 (941620).apk

Versiyon: 4.7 (Android 4.0+)

MD5: b1a466e6e205117c0065ba6de87acac4

Kaynak: AndroidPolice

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!