This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Goal Defense - Tower Defense Oyununun Spor Versiyonu

Tower Defense oyunları Android oyun pazarında denizde kum gibi. Çok sevilen bu oyunlar can sıkıntısına karşı birebir, çünkü hem uzun sürüyor hem de pek komplike değil.

Bu oyunlara şimdi iOS’den tanılan Goal Defense de katıldı. Goal Defense oyununda konu şövalyeler, çiçekler, zombiler veya silahlar değil, hayır rakip sporı takımının hücumunu savunmanız gerekiyor. Bunun zevkli olup olmadığını ve oyunun nasıl çalıştığını, test raporunda okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.1 1.0.8

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus
Android Versiyonu: 4.1.1

Oyunun prensibi diğer Tower Defense oyunlarında olduğu gibi gayet kolay anlatılıyor:
“Bu oyunlardaki amaç, bir haritada rakibin hücumunu sonlandıracak değişik savunma tesisleri kurmaktır.” Vikipedi (Almanca)

Goal Defense oyununu başlattıktan sonra karşınıza ana menü çıkıyor. Buradan oynamak istediğiniz bölümü seçmeniz, ayarları değiştirmeniz ve oyunda topladığınız elmaslar ile sporcu veya bonus satın alabileceğiniz shop bölümüne ulaşmanız mümkün. Ayrıca isteyenler Play Store üzerinden de elmas satın alabilirsiniz.

Oyunun içinde bulunan bilgi alanları ise şu şekilde:

Hesap ve elmas durumu: Ekranın üst tarafında ne kadar paranın ve elmasın mevcut olduğunu görebilirsiniz
Mola ve Shop: Oyunu sağ üst köşeden bölüp, mola vermeniz ve Shop bölümüne geçmeniz mümkün.
Kullanabileceğiniz sporcular: Sağ alt köşede, hangi sporcuların mevcut olduklarını ve bunları satın almak için yeterli para olup olmadiğını görebiliyorsunuz.
Oyun hızı ve kalan hücumlar: Oyunun sol üst köşesinde ise oyunun hızını seçmeniz ve hücum için kaç düşmanın daha geleceğini görebilirsiniz. Üzerine tıkladığınız anda hücumu anında başlamanız da mümkün.

Oyun sahasında ayrıca engeller ve kullanılmayacak alanlar da bulunuyor. Aksi takdirde oyun zaten çok kolay olurdu. Her tur birden fazla hücum yapan düşmanlarınızın sayısı ve hızı hücumlarla birlikte artmakta. Oyun bu yüzden çabuk bıktırmıyor.

Oyunun kötü yanı ise, multitasking ile uzaktan yakından alakası olmaması. Oyun sırasında bir maili cevaplamak isterseniz, yandınız. Oyun baştan başlıyor ve böylece bölümü tekrar oynamanız gerekecek. Bu gerçekten çok kötü, Android’in bu konudaki başarısını göz önüne alırsak.

Özet:
Goal Defense aslında normal bir Tower Defense oyunu. Yine de bu oyunu değişik sporcuların kullanımı ile düşmanların çok farklı olmalarından ve başarılı grafiğinden dolayı gerçekten beğendik. Ayrıca oyunda bulunan 40 level ile çabuk sıkılmayacağınız da kesin. Üstte belirttiğim eksiden dolayı ise oyun sadece “iyi” not hak etmiş bulunuyor. Fakat geliştiricilerin bunu yakında düzeltmelerini umuyoruz.

Ekran & Kontroller

Galaxy Nexus cihazında Goal Defense ile hiçbir problem yaşanmadı. Oyunun hem dizaynı hem de kullanımı çok iyi. Arada karşılaştığınız öneriler ile oynanış da çok rahat oluyor. Goal Defense oyunun grafiği başka geliştiriciler için örnek olacak şekilde!

Hız & İstikrar

Goal Defense uygulaması istikrarlı çalışıyor. Fakat bölüm ve menüler arasında bekleme süresini uzun bulduk. Geliştiricler bunu da düzeltmesi gerek, eğer mümkünse tabii.

Fiyat/Performans Oranı

Goal Defense oyunu ücretsiz ve reklamsız olarak Play Store’da mevcut. Uygulamayı diğer yönleriyle de beğendik. Belirttiğim hatalardan dolayı ise sadece: “iyi”.

Ekran Görüntüleri:

Goal Defense - Tower Defense Oyununun Spor Versiyonu Goal Defense - Tower Defense Oyununun Spor Versiyonu Goal Defense - Tower Defense Oyununun Spor Versiyonu Goal Defense - Tower Defense Oyununun Spor Versiyonu

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!