This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Akıllı Saat için Patent Alındı, Sıra Geldi Ön Siparişlere

 Google yine yaptı yapacağını.. Akıllı gözlük (Google Glasses),akıllı eldiven derken Google üretimi akıllı saat neredeyse satış aşamasına geldi. Teknolojiyi hayatın her alanına sokmak adına adeta çılgın projelerin altına imza atan Google’ın akıllı saat projesi gerçekten de heyecan verici.

 Yukarıda bir eskiz çizimini gördüğünüz yeni Google Saatlerin ekranları tamamiyle dokunmatik olacak. Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile entegre çalışabilecek olan Google saatler ile cep telefonuna gelen her türlü uyarıyı takip etmek mümkün olabilecek. Şu an itibariyle siparişi verilebilen Google saatlerin en heyecan verici özelliği ise saat ekranını çevreleyen halka dik konuma getirildiğinde saatin görüş alanına giren objelerin saat tarafından Google Goggles görsel algılama programı kullanılarak algılanması. Böylece bu saatin kullanıcılarını kendilerini adeta bir Star Trek kahramanı ya da James Bond gibi hissedebilecekler.

Yukarıda sayılan fantastik özelliklerin dışında Google saatleri normal bir elektronik saatten beklenen tüm fonksiyonları fazlasıyla yerine getirebiliyor olacak. Geçtiğimiz haftalarda Japon saat üreticisi Casio’nun Android telefonlar ile entegre çalışan bir saat tasarlamakta olduğu haberini geçmiştik. Gözüken o ki teknolojinin hayatın her alanına girmesi çabalarında kol saati segmenti yeni bir trend olma potansiyeline sahip.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!