This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google bir akıllı saat üzerinde mi çalışıyor?

Yeni bir söylentiye göre, Google, “kısa süre içerisinde” lansmanı yapılacak bir Google akıllı saat üzerinde çalışıyor. Henüz cihaza ilişkin spesifik detaylar verilmemiş olmasına ve herhangi bir fotoğrafın da sızmamış olmasına karşın, Google’ın akıllı saatinin Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile geleceği söyleniyor (Aşağıdaki resim tahmini bir konseptten ibarettir).

Google Smartwatch 3D render concept
© Android Authority

Fakat Android Authority sitesinin 9to5 Google'a dayandırdığı haberinde, söylentilere göre Google cihaz üzerinde “son rötuşları” yapıyor ve ürünün, derin Google Now entegrasyonu sayesinde Google Glass benzeri özellikler sunacağı yönünde spekülasyonlar mevcut. Bu son derece akla yatkın olsa da, bu söylentilerin hiçbiri elbette ki resmen teyit edilmiş değil.

Söylentiler yeni değil

Google’ın bir akıllı saat üzerinde çalıştığını ilk defa duymuyoruz. Bu yıl bu konuda çok fazla söylenti kulağımıza geldi. Dahası, Temmuz sonunda Wall Street Journal’da yayınlanan bir haberde, böyle bir cihazın bu yıl sonbaharda görücüye çıkabileceği söyleniyordu.

İlginçtir, zaman içerisinde bu söylentileri destekleyen patent uygulamalarını da görmüştük; bu da Google/Motorola ortaklığının böyle bir cihaza ilgi duyduğunu kanıtlar nitelikteydi. Birkaç gün önce Google yetkililerinden Artem Russakovskii’nin Google+ hesabından bir paylaşımda bulunmuştu. Russakovskii’ye göre, Google akıllı saat, Gem (Mücevher) kod adıyla, Nexus ürün ailesinin bir parçası olacak ve başka Google ürünleri ile birlikte, Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile birlikte görücüye çıkacak. Bu söylentilerin ne kadarının doğru çıkacağını bekleyip göreceğiz.

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: 9to5 Google

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • saate saat kaç digemi yoksa şarj durumunu kontrol icinmi bakicaz artık,ben 2. şık diyorum şarj için:-)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!