This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google, Android Wear’ı tanıttı. Yeni bir devrim olabilir mi?

Google’ın uzun zamandır giyilebilir bir akıllı cihaz sistemi üzerinde çalıştığı iddia edilmekteydi. Artık bu iddialar gerçek çünkü Google, Android Wear adını verdiği işletim sistemini tanıttı. “Information that moves with you” sloganıyla tanıtılan sistem için bir de video yayınlandı.

android wear teaser
© Google

Videoda görüldüğü kadarıyla Google, bugüne kadar gördüğümüz tüm akıllı giyilebilir cihazları unutturmaya hazırlanıyor. Özellikle sesli komut özelliğinin oldukça etkili kullanıldığı sistem akıllı telefonların cebimizden daha az çıkmasına sebep olacak gibi görünüyor. Android Wear sistemi Chromecast sayesinde medya akışını da kolay bir şekilde takip etmenize imkan sağlıyor. Cihazlarla ilgili pil sorununun çözülüp çözülemediğiyse henüz bilinmiyor.

android wear 2 E
© AndroidPIT

Asus, LG, HTC, Motorola ve Samsung gibi mobil devleri, giyilebilir teknolojilere Android Wear ile adım atmak için sıraya girmiş durumda. Videoda Motorola'nın hazırladığı akıllı saatte görülmekte.

Giyilebilir akıllı cihazlar pazarının 2014 yılında çok daha hızlı büyüyerek 8 milyon gibi bir satış rakamına ulaşacağı ön görülmekte ve bu da elbette sektörün büyük oyuncularının bu tür teknolojiler üzerine daha çok yoğunlaşmaları anlamına geliyor.

Kaynak: Android Police

6 comments

Yeni yorum yaz:
  • saatin tasarimi gercekten guzel olmus.

  • bencede bu tasarım güzel olmuş

  • Saat ve teknoloji düşkünü biri olarak akıllı saatler sadece saat tasarımı olarak ilgimi çekiyor.Yok saatten fotoğraf çekmek,arama yapmak,mesaj okumak falan falan gibi telefon ile yaptığımız işleri yapmak reelde çok çok az kişinin uğraşacağı şeydir.Haaa buarada pil derdi cabası.telefonları şarj etmekten bıktık usandık üstüne bir de akıllı saat.Yok daha neler.Şarj derdi olmasa sırf saatlere düşkünlüğümden dolayı alır sadece saat olarak kullanırım ötesi hikaye...

  • Ne kadar kullanılır o tartışılır.

  • ben tam tersine tasarımını çok beğendim. sonuçta bu cihazlar saat ve diğer akıllı saatlere nazaran "gerçek saatmiş" gibi duruyor. ancak hala akıllı saatlerin gerekli olduğunu düşünmüyorum.

  • hiç hoş değil galaxy gearlar daha iyi

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!