This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Apple’ın Tasarım Ekibine Büyük Bir Ders Vermek Üzere

Piyasadaki mevcut söylenti ve raporlara göre Google ve Motorola dünyanın ilk çerçevesiz ekranlı cep telefonunu üretmek üzereler. Eğer söylentiler doğru çıkarsa bu haber tam bir ekran kullanma keyfini yaşamak isteyen kullanıcıları sevindirmenin ötesinde aynı zamanda Apple’ında kendi kurmuş olduğu oyun içerisinde mağlup olması anlamına geliyor olacak. Nasıl mı? Yazının devamına göz atarsanız anlayacaksınız.

Android ile Apple arasındaki patent anlaşmazlıklarının ilk günlerinde Apple karşı taraf üreticilerini iPhone ve iPad’in dizayn özelliklerini kopyalamak ile suçluyordu. Bu suçlamaların içerisinde Android cihazların kullandıkları ekran çerçeveleri çok önemli bir yer kaplamaktaydı. Hatta kısa sayılabilecek bir zaman öncesinde Almanya gibi önemli piyasalarda toplatılan Samsung Galaxy Tab dizaynına Apple’ın yaptığı suçlamaların ana odak noktalarından bir tanesi de cihazın ekran çerçevesiydi. Hatta Apple patent ihlaline yol açmayacak ekran ve ekran çerçevesi tanımını bile yapmış Android cihazlara da ekran çerçevesi olmayan tam ekranlı cihazlar (sıkıyorsa tabi) üretmeyi önermişti. Zamanın teknolojik şartları elvermediği için Apple tarafından adeta dalga geçer gibi verilen bu tavsiye Google’ın desteği ve yenilenen yönetim kadrosuyla AR-GE anlamında devrim yapan Motorola tarafından gerçekleştirilmek üzere.

Bu arada çerçevesiz telefon fikrine hafiften ısınmaya başlamak gerekiyor. Telefon piyasaya çıktığı ve de Motorola bu eli kulağındaki ekran konseptinin patentini aldıktan sonra Apple’ın kibirinin kurbanı olduğu resmiyet kazanmış olacak ve de Apple'ın bu konudaki şımarıklığının bedelini ağır ödemesi ihtimali doğacak.

Konu ile ilgili gelişmeleri takip etmeye devam ediyor olacağız.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!