This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Google Artık 8 GB'lık Nexus 7 Satmayacak Gibi

Bugün itibariyle Google Play Store üzerinden yapılan 8GB'lık Nexus 7 satışları durduruldu. Bu cihazı satın almak amacıyla sipariş verilmek istendiğinde karşılaşılan mesaj ise 'yakında gelecek' şeklinde. Çıktığı ilk günden bu yana 200$ gibi çok makul bir fiyatla alıcı bulan ve de yüksek satış rakamlarına ulaşan 8 GB'lık Google Nexus 7'nin tarihin tozlu yapraklarında yerini almış olma ihtimali ise özellikle dün yapılan Apple iPad Mini tanıtımından sonra çok olası.

 

Orta ve küçük ekranlı tablet piyasasındaki rekabetin fitilini ateşleyen Google Nexus 7 ürünlerinden en ucuzu olan 8GB'lık versiyonu geride bıraktığımız çeyrek içerisinde yükünü yapmış ve bence artık emeklilik zamanı gelmişti. Zira yeni nesil akıllı telefonların bile içlerinde yerleşik 16 GB hafıza ile geldiği bir konjonktürde 8 GB'lık bir tablet fiyatı ne kadar makul olursa olsun normal bir kullanıcının günlük ihtiyaçlarını gidermekten giderek uzaklaşıyor. Bu gerçekliğin en iyi farkında olanlar ise zaten Google'ın bu alanda çalışanları olmalılar.

Dün yapılan Apple sunumunda tanıtılan 16,32 ve 64 GB'lık iPad Mini'ler bir kez daha bu segmentteki rekabetin ne kadar katı olduğunu bizlere gösterdi. Bu yüzden Google'ın 32 GB'lık yeni Nexus 7 kartını oynamasının zamanı geldi. Benim öngörülerime göre Google çok yakın bir zamanda 16 GB'lık Nexus 7'yi 200$ fiyat tabanına çekerek yeni 32 GB'lık Nexus 7'yi ise 250$'a piyasaya sürecek.

Bakalım önümüzdeki hafta yapılacak olan Google etkinliğinde 32GB'lık yeni Nexus 7 tanıtılacak mı? Bekleyip göreceğiz...
 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!