This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Google'ın Yeni Servisi Google Babel'ın Özellikleri Sızmaya Başladı

Google'ın Babil Kulesi'nden esinlenen Babel adı ile hizmete girecek olan yeni servisi hakkında yeni bilgiler sızdı. Google+, Android, Chrome ve Google Uygulamaları ekiplerinin bir araya gelerek oluşturdukları yeni Google Babel servisinin tüm Google kullanıcılarının birbirleriyle bağlantı alışkanlıklarını ciddi şekilde değiştirmesi bekleniyor.

Babel Tower
Mistik Babil Kulesi Google yeni servisine adını veriyor / © Pieter Bruegel

Droid Lİfe isimli online haber portalı üzerinde yayınlanan haber içerisinde yeni Google Babel hem Android hem de iOS cihazlar için ayrı ayrı optimize edildiğine dikkat çekilmiş. Google'ın yeni servisini birinci sınıf bir iOS tecrübesi için oldukça iddialı olması yeni servisi çok önemsediğinin göstergesi.

Google Babel Servisi Google'ın şu anda kullandırmakta olduğu Talk, Hangouts ve Messenger servislerini bir araya getireceği ve bunların üzerine de Google Voice desteği vereceği her gün daha yüksek sesle konuşuluyor.

teaser google babble

Google'ın yeni çok yönlü servisi Google Babel yolda

Dünyanın önde gelen teknoloji sitelerinin Google Babel ile ilgili yaydıkları söylentileri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

1) Yepyeni bir Kullanıcı Arayüzü: Tüm servis ve müşteriler için geliştirilen yeğyeni bir kullanıcı arayüzü

2) Kesintisiz ve sürekli senkronizasyon: Mesajlaşma tecrübesi mobil cihazlar ile masaüstü cihazlar arasında tek bir uygulama özeline indiriliyor. Aynı mesajı tek bir kere görmeniz yeterli

3) Masaüstü Uygulaması: Yeni Babel servisini kullanmak için illa da Chrome üzerinde bir tab açmanıza gerek kalmıyor olacak. Cihazların masaüstlerinde yeni Babel'e özel bir uygulama ikonu bulunuyor olacak.

4) Grup konuşmasını sürekli kılmak: Tek bir sekme üzerinde tüm grup görüşmesi seçeneklerinin yönetilebilmesi özelliği

5) Sadece tek bir kez uyarılma: Ne olursa olsun bir bildirimin tek bir iletilmesi ve sonrasında muhabbetin başka cihazlarda uzamaması

6) Geliştirilmiş kayıt tutma ile geçmiş tarihli mesajlaşmaları kolay takip: Tüm mesaj geçmişlerine kolaylaştırılmış erişim

7) Daha fazla konuşma seçeneği: Konuşmalar içerisine 800'den fazla surat ifadesi ekleme seçeneği bunlar arasında şimdilik en ön plana çıkanlardan.

Kaynak: Droid Life

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!