This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Google Chrome Güncellemesi: Daha İstikrarlı ve Güvenilir

Android’e özel geliştirilen Google Chrome uygulaması bir çok istikrar ve güvenlik geliştirmesi içeren bir güncelleme aldı. Google’a göre 18.0.1025308 numaralı bu en son Chrome sürümünün en can alıcı noktası Youtube videolarını tam ekran modunda kontrol etme imkanı vermesi.

 

Bu arada Chrome sürekli yeni güncellemeler almaya devam ederken ülkemizde çok yaygın olan Android 4 sürümünün altındaki işletim sistemlerini kullanan cihazlar (Özellikle Android 2 ve küsuratlı sürümlü telefonlar çok yaygın) için Chrome yükleyebilme ve kullanabilme olanağının ne zaman geleceği bence en önemli soru. Uzun vadede bu cihazların Google Chrome ile tanışamadan miladlarını doldurması ihtimali bence yüksek.

Eski sürümlerden en yeni sürüm Jelly Bean’e gelince de Chrome ile ilgili bazı cidi sıkıntıların var olduğunu görüyoruz. Bu yeni işletim sistemi Flash’ı desteklemediği için kullanıcıların büyük bölümü değişik çözüm yolları ile Mozilla başta olmak üzere diğer alternatif web tarayıcılarını tercih etmeye başladılar. Bunlardan bir tanesi de benim. Yeni Nexus 7 tabletimde Mozilla ve Opera Mobile web tarayıcılarını kullanıyorum. Özellikle Android için geliştirilen Mozilla'nın performansından çok memnunum.
 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!