This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Chromebook Pixel: En İyi Laptop Bilgisayar Olmaya Kararlı

Google tarafından geliştirilen Chromebook bilgisayarların sonuncusu olan Chromebook Pixel muhteşem ekranı, güçlü donanımı ve malzeme kalitesi ile dünya laptop bilgisayar sektöründeki taşları yerinden oynatmayı amaçlıyor. İşin teknik boyutu bir tarafa Google yeni Chromebook billgisayarlar ile yazılım anlamında da devrim niteliğinde adımlar atmayı amaçlıyor.

 

Yeni Google Chromebook Pixel ile gelenler

Google'ın Chromebook için yayınladığı resmi blog üzerinde yer alan bilgilere ve servis ediliş tarzına bakıldığında bu yeni cihazın global laptop piyasasının çok önemli bir oyuncusu olmasını beklemek yanlış olmayacaktır. Peki ama yeni Google Chromebook neler vaad ediyor? 

Bugüne kadar hiçbir bilgisayarda olmayan görüntü kalitesine sahip ekran

Google Chromebook 239 ppi'lik ekran derinliği ile bu alanda dünyanın en yüksek görüntü kalitesine sahip laptop bilgisayarı olacak  Cihazın 4.3 milyon piksellik görüntüleme kapasitesine sahip olacak olan ekranı Apple'ın MacBook'larının pabucunu dama atacak gibi gözüküyor. 

Dokunmatik Ekran

Google Nexus cihazlar ile iyiden iyiye geliştirdiği dokunmatik ekran tecrübesini Chromebook ile laptop bilgisayar dünyasına taşıyor. böylece istediğiniz her an mouse ile parmaklarınızın ekran üzerindeki hareketi arasında geçiş yapabiliyor, özellikle de fotoğraf düzenleme gibi işlemlerde hız kazanıyorsunuz.

LTE Bağlantı & Yüksek Malzeme Kalitesi

Google Chromebook'u diğer laptoplardan ayıracak en önemli yeniliklerden bir tanesi de cihazın LTE (Long-term evolution) bağlantı özelliğine sahip olması. Böylece cihaz ile 4G bağlantısı yapma olanağına sahip olarak internet bağlantısı konusundaki kablosuz ağ sınırlamasından kurtuluyorsunuz.

Google'ın yeni nesil laptop bilgisayarı aynı zamanda yüksek malzeme kalitesi ile de rakiplerine meydan okuyor. Alimünyum alaşımı bir metal ile kaplanan cihazın alttan aydınlatmalı klavyesinin atında gözle görünemeyecek kadar küçük vidalar cihazın kasasının oldukça sağlam bir duruşa sahip olmasına yardımcı oluyor. Cihazın Touchpad'i sahip olduğu lazer mikroskop kullanıcılarına çok hassas bir navigasyon imkanı sunuyor.

Chrome İşletim Sistemi

Google'ın laptop bilgisayarı içerisinde gelen işletim sistemi de önceki sürümlerde olduğu gibi Chrome olacak. Tüm Google servislerine her zaman erişime olanak sağlayan sistem kullanıcılarına laptop bilgisayar üzerinde adeta bir Android akıllı telefon kullanmanın pratikliğini yaşatacak. 

Chromebook Pixel'in Teknik Özellikleri & Fiyatı

  • Intel Core i5 işlemci
  • 720 piksel webcam
  • Dual band WiFi bağlantı desteği
  • LTE bağlantı özelliği
  • Alttan aydınlatmalı klavye
  • 3 hoparlör çıkışı & surround sound özelliği
  • 1 TB hafıza (Google Cloud Servisi ile destekleniyor)
  • Chrome işletim sistemi
  • Amerika satış fiyatı: LTE versiyonu 1449 USD / WiFi versiyonu: 1299 USD

 

Fotoğraf: chrome.blogspot

 

Kaynak: chrome.blogspot

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Burad 2500-3000 olur.Ama chrome isletim sistemini anlamadim.Windows 8 kullanilsaldi daha iyi olurdu.İslemci yaklasik 2.5 ghz hiza sahip olmasi lazim.Peki ama ram ne kadar?Ekran karti ne kadar?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!