This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google'dan Yeni Map API'ları:Activity Recognition, Geofencing,Sign On

Google I/O 2013 Etkinliği'nde daha çok Android uygulama geliştiricilerini ilgilendiren Google'ın harita servisleri ile alakalı Google Maps Android API'leri tanıtıldı.

google i o single sign in
​​

Google I/0 Etkinliği'nin açılış sunumunun hemen başında uygulama geliştiricilerinin işini oldukça kolaylaştıracak harita uygulaması geliştirmelerini tanıttı. Geliştiriciler tarafında büyük ilgi gören yeni Map API'ları hakkında sunumda kabaca değinilenler ise şu şekilde. 

  • Activity Recognition: Bu özellik sayesinde Android cihaz kullanıcılarının hareket halinde oldukları anların detayına inmek mümkün oluyor. Örneğin uygulama kullanıcılarının yürüme, koşma, bisiklete binme ya da bir araç ile hareket halinde olma bilgileri uygulamaya girilebiliyor. Bu suretle uygulama geliştiricileri kullanıcılar için özel olarak geliştirme çalışma yapma imkanına sahip oluyorlar.
  • Google+ Single Sign in: Bu özellik sayesinde birden fazla cihaz üzerinde üyelik gerektiren ve şifre ile giriş yaptığınız sitelere PC'niz ile bağlandığınızda aynı anda tüm mobil Android cihazlarınızda da giriş yapabiliyor olma şansına sahip olunabiliyor.
  • Geofencing: Bu özellik sayesinde Android uygulama geliştiricilerine uygulama kullanıcılarının belli bir alana giriş çıkış faaliyetlerini takip etme imkanı getiriliyor. Böylece geliştiricilerin bundan böyle bir alan belirleme yapma imkanı oluyor.

Yukarıda sayılan özelliklerin detaylarına Google I/0 Etkinliği devam ettikçe iniyor olacağız. Gelişmeleri haber portalımız üzerinden takip etmeye devam edin.

Kaynak: Google I/O 2013

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!