This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Google Glass: İlk İzlenimler ve Amatör Videolar

google glass 4
© Google

Sizin de bildiğiniz üzere Google'ın çılgın projesi Google Glass için toplu üretime başlanmadı fakat cihaz için önceden 1500 dolar veren şanslı teknoloji severler cihaz hakkında ilk izlenimlerini aktarmaya başladı. Cihaz hakkındaki bu ilk izlenimleri ve çekilen ilk amatör videoları haberimizde görebilirsiniz.

Bir teknoloji firması için çalışan teknoloji müdürü Brandon Allgood'un ilk izlenimleri şu şekilde:

  • Gözlüğü iyi giden şarjından dolayı tüm gün kullanabildi.
  • Ürün hafif ve birçok alışkanlığı değiştirecek özelliklere sahip. Örneğin saate gerek yok; kafasını arkaya yatırması saate bakmasına yeterli.
  • En iyi bulduğu özellik Google Now: Bu özellik ile maçı tüm gece boyunca takip edebildi.
  • Gün ışığında çekilen fotoğrafların düşük kalitesinden şikayetçi: "OK glass, take a picture" (tamam gözlük fotoğraf çek) komutuyla fotoğraf çekildiği için çekilen fotoğrafların çerçevesinin olmadığını söylüyor.
  • Gözlük kemik sistemi ile bağlantılı çalıştığı için ses algılama ve sesleri hissetme özelliği hakkında çok olumlu düşünüyor.

Yine bir teknoloji şirketinde çalışan Dan McLaughlin'in ise izlenimleri şu şekilde:

  • Cep telefonlarının aksine gözlük sizinle bütünleşiyor; bir parçanız haline geliyor.
  • Emailleri yan tarafta çıkan kutudan görebilmesi çok hoşuna gitmiş. Emaillerden birkaç satır da okuyabildiğinden hangi emaillerin hemen cevaplanması gerektiğini ve hangilerinin bekleyebileceğini görebiliyor.
  • Gözlüğün ebatından şikayetçi. Google bu tarz kişiler için lens de üreteceği müjdesini verdi.

Öte yandan komik bir gelişme ise Ed adlı bir kişinin Google'dan Google Glass alacağı bildirimini görür görmez gözlüğü 5000 dolardan eBay'de satışa sokması ve fiyatın 95.000 dolarda kapanması. Fakat Ed sonradan Google'ın gözlüğün üçüncü şahıslara satılması durumunda gözlüğü uzaktan durduracağını öğrendi.

Tekrardan sizlerin bu kuralları kökünden değiştirecek gözlüklerin ne şekilde kullanabileceğini görmeniz açısından tanıtım videosunu ve amatör çekimleri sizlerle paylaşıyorum. İlk videoda adeta go kart sürücüsünün yaşadığı coşkuyu hissedebiliyorsunuz. Üstelik video kamerayı sanki sabit şekilde çekermişçesine yüksek bir kaliteye sahip (harici link buradan):

Bu video daha az heyecan verici fakat gözlüğü kullanarak ne kadar iyi bilgilendirici tanıtımlar yapılabileceğini gösteriyor. Kafanızı adeta bir tripod olarak kullanabiliyorsunuz (harici link buradan).

İşte Google Glass'ın o harika tanıtım videosu. Ürün harika olunca reklam da ister istemez izleyen kişiyi etkiliyor (harici link buradan):

Kaynak: phonearena

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!