This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Amerikalı bir Internet servis sağlayıcısının planları gerçek olursa, Google’ın merakla beklenen ürünü Google Glass, sadece porno endüstrisinde değil, farklı alanlarda da faydalı olacak. Şirket, Google’la çalışıp ileride kriz durumlarına hemen müdahale etmeyi sağlayacak, veri sağlamaya yarayan, gözlükler çıkarmayı planlıyor.

glass cops
© Google/VectorGraphicsBlog/AndroidPIT

Bu işbirliğinin gerçekleşmesi durumunda, SWAT birimleri, rehine durumlarını canlı şekilde yayınlayıp kurtarıcıları örgütleyebilecek, doktorlar hastaların tıbbi kayıtlarına hemen ulaşabilecek ve itfaiyeciler yanan evleri kolayca saptayıp yön bulabilecek ya da direkt zemin kat planlarına ulaşabilecek. Google Glass’ın kullanılabileceği alanlar bunlarla da sınırlı değil.

Amerikalı şebeke servisi sağlayıcısı Mutualink, yakında gerçekleşecek olan bir güvenlik konferansında (APCO 2013), Google Glass’la yapacakları işbirliği hakkında daha ayrıntılı açıklamalarda bulunmayı planlıyor. Tabii, acil durumlarda güvenli ve hızlı bir şekilde aktarılması gereken verilerin, kamuya açık kanallara yayılmasını sağlamak da güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken bir nokta.

Google Glass’ın hala beta aşamasında olduğunu biliyoruz ve cihaz şu anda sadece seçili bir geliştirici ve kullanıcı grubu tarafından kullanılıyor. Ancak bu yıl içinde cihaz yaygınlaşacak ve ticari kullanıma sürülecek. Mutualink’e cihaza erişim izni çoktan verilmiş ve Google da resmi şekilde bu projeye dahil. Fikir ortada. Gözlüğün ya da benzer cihazların, askeri ya da sivil kullanımı mümkün ve kısa ya da uzun vadede yaygın olarak satışa sunulacak.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Vasıtasıyla PCMag.com Kaynak: BusinessWire

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!