This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 2 comments

Google Gözlüğüne Rakip Çıktı: Vuzix M100

'Google Gözlüğü' konsepti bu yılın en çok ses getiren teknoloji haberlerinin başında yer alıyor. Kullanıcısı için  gözden bir kaç santim uzaklıkta gözlük camını adeta bir bilgi perdesine çeviren Google Gözlüğü sayesinde bir akıllı telefonun yapabileceği hemen her şey ve hatta daha fazlası sesli komutlar kullanılarak yapılabiliyor olacak. Kulağa gerçekten fantastik gelen bu tip projeyi yapsa yapsa ancak Google yapardı zaten derken, Amerika'da yaklaşık 15 yıldır 3D görüntüleme sektöründe yer alan Vuzix isimli bir firma Google Gözlükleri'ne rakip bir ürünün projesini tanıttı. 'Vuzix M100' isimli ürün hakkında elimize geçen bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

(c) Vuzix

Yukarıdaki fotoğrafta güzel bir bayanın gözünde; aşağıdaki fotoğraflarda da iki farklı renk seçeneği ile bütünüyle görebileceğiniz 'Vuzix m100'ün teknik özelliklerinin şu şekilde olacağı tahmin ediliyor:

  • 1 Ghz'lik çift çekirdekli işlemci (Texas Instruments etiketli olması bekleniyor)
  • 1 GB RAM
  • 8GB dahili hafıza
  • Kullanıcının gözünde 4 inçlk bir ekran algısı yaratacak ekran
  • 1280 x 720 piksellik görüntü kalitesi
  • GPS, Bluetooth ve WiFi bağlantılar
  • Android 4.0 işletim sistemi
  • Telefon ve SMS servislerine tam erişim


(c) Vuzix

Yeni nesil akıllı gözlük Vuzix M100 cihazının 2013'ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Adını muhtemelen daha önce duymadığınız firma hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra 3D görüntüleme üzerine uzmanlaşmış, başta 3 boyutlu sinema sektörü olmak üzere bireysel kullanıcı odaklı görüntüleme sistemleri ve gözlükler üreten firmanın bu işin altından kalkabileceğine ikna oldum. Merak edenler Vizux firmasının kurumsal web sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirler.

Google Gözlük Projesi hakkında haber portalımız üzerinde yayınlamış olduğumuz haberlerimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Google Gözlük Projesi ve yeni rakibi Vizux M100 hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!