This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Gözlükleri Patent Aşamasını Geçti. Peki Ama Özellikler?

 

Google Glasses Amerika dışında yaşayan bizlerin olduğu taraflara henüz ulaşmış değil. Amerikan Ulusal Patent Enstitüsü ise bugünlerde gözlükler üzerindeki incelemelerini sürdürmeyi bitirerek Google’a ürünün patentini verdi.

 

Dedikodu gazetesinin bizlere fısıldadıklarından yola çıkarak gözlüğün gösterim özellikleri üzerinde yüzeysel ve doğruluğu henüz onaylanmamış bilgilere ulaştık. Söylentilere göre gözlük üzerindeki gösterim sanıldığının aksine çok da kafa karıştırıcı olmayacak. Gözlüğün sağ kısmının üzerinde yer alacak lens üzerinde düzenli bir bilgi akışı sağlanacak.

Peki bu özellik Google Gözlükleri’ni gereksiz ya da eksik olarak yaftalamaya neden olabilir mi ? CNET sitesi Google Gözlükleri’ni tasarlayan mühendislerle görüştükten sonra aşağıdaki izlenimlere vardığını açıkladı:

Google + yöneticisi Vic Gundotra gözlükler hakkında pek bir youmda bulunmadı. Google X Lab Kurucusu Sebastian Thrun ise bir Charlie Rose röportajında gözlüğün insanların hayatında aynen şemsiyenin icadında yarattığı etkiye benzer bir etkiye sahip olabileceği iddialı bir görüş bildirdi.

Bu son derece ilginç ürünü satın almak için sıraya girmiş olan meraklılar için ise gözlüğün sadece sağ üst kısmıyla sınırlı bir görüntüleme yapma ihtimali ürün tam olarak piyasaya çıktıktan sonra hayal kırıklığı yaratabilir. Bu noktada yeni gözlüğünü görkemli reklamlarla piyasaya duyuran ve de uğruna milyarlar harcamış olan Google da bu yatırımından zararlı çıkabilir.

Şu an için söylenebilecek tek şey ise Google’ın ürünün patentini almış olduğu..

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!