This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Hisselerinin Performansı Facebook ve Apple'a Parmak Isırtıyor

Son zamanlarda adından giderek daha fazla söz ettiren teknoloji devi Google’ın Amerikan borsalarındaki hisse senedi değeri tüm zamanların en yükseği olan 747.90$’a çıkarak kendi rekorunu kırdı. Google’ın hisse senetlerindeki bu performans rakipleri Apple ve Facebook'a adeta parmak ısırtıyor.

Google Hisselerinin Yükselen Performansı

Geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan mali tablolara dayanılarak yapılan değerlendirmelerde kendisine 38 milyar $’lık değer biçilen firmanın halka arz olduğu günden bugüne kadarki en yüksek piyasa değeri 747.24 $’lik hisse başı fiyatı ile 2007 yılının Kasım ayında gözlemlenmişti. O tarihten bugüne kadar analistler tarafından yapılan değerlendirmelerde firmanın hisse senedi performansına dayanılarak Google’ın düşüşe geçmiş olabileceği şüphesi tartışılıyordu. Fakat firmanın 2012 yılı içerisinde Motorola’yı satın alması, Android mobil işletim sisteminin önlenemez yükselişi ve Google Glasses gibi önemli projelerin yolda oluşu Google hisselerine olan ilgiyi iyice pekiştirdiler.

Google hisse senetlerinin Amerikan borsalarındaki haftalık performansı

 

Facebook Hisselerinde Düşüş & Apple Hisselerinde Durağanlık

Google’ın borsada yakalamış olduğu çıkış gözleri ister istemez rakipleri Apple ve Facebook’a çeviriyor.

Çok yakın bir zaman önce uzun zamandır beklenen ürünü iPhone 5’i piyasaya sürdükten sonra menkul kıymetler borsalarındaki son iki aylık çıkışı durağana geçen Apple’ın hisse senetlerinde yakın zamanda önemli bir çıkış beklenmiyor. .

Geçtiğimiz yıl içerisinde halka arz edildikten hemen sonra tavan yapan ve sonrasında sert bir düşüş yaşayan Facebook hisseleri ise hala sürüncemede. Bunda şirketin geleceğinde yatırımcılar tarafından büyük bir potansiyel görülmemesinin etkisi büyük.

 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!