This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Google I/0 2013] Google Play Game Services Tanıtıldı

Google I/O 2013 Etkinliği resmen başladı. Halen devam etmekte olan açılış sunumunun ilk büyük bombası ise Google Play Game Services'ün tanıtımı oldu. Google'ın bizlerle tanıştırdığı yenilikler arasında üyelik gerektiren ve şifre ile giriş yaptığınız sitelere PC'niz ile bağlandığınızda aynı anda tüm mobil Android cihazlarınızda da giriş yapabiliyor olma özelliği dikkat çekiyor.

Google I0 2013
Google I/O 2013 resmen başladı / © Google

Google Play Game Services

Google'ın Android cihazlardaki oyun tecrübesini geliştirmek amacıyla geliştirdiği Google Play Game Services isimli servisi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

google play game center 2
© AndroidPIT

Google Play Game Services'ün özelliklerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  • Cloud Save özelliği sayesinde mobil cihazlarınızda oynadığınız oyunları sadece bu alan için geliştirilmiş bir Cloud üzerine kaydediyor ve başka bir Android cihaza geçiş yaptığınızda (örneğin tablet) oyununuza kaydettiğiniz yerden devam edebiliyorsunuz.
  • Achievements servisi sayesinde herhangi bir oyun içerisinde elde etmiş olduğunuz sanal başarılarınızı Google+ g,b, sosyal ağlar üzerinde paylaşabiliyorsunuz.
  • Leaderboards: Bu özellik sayesinde arkadaşlarınız ile aranızdaki sıralamaları gözden geçirebiliyor ve de düzenleyebiliyorsunuz.
  • Multiplayer: Bu özellik sayesinde Google+ üzerinden arkadaşlarınızla herhangi bir oyunu anında multiplayer olarak oynayabiliyorsunuz.

Google Play Game Services yakında kademeli olarak tüm Android cihazlarda kullanılmaya başlanacak.

Kaynak: Google I/0 2013

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!