This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Google I / O 2013'te Bizi Neler Bekliyor?

googleplus hangouts

Yılın en önemli eventlerinden biri yarın: Google I / O yarın Türkiye saatiyle 19:00'da başlıyor ve gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceğiz. Fakat bundan önce gelin hep beraber bu konferansta ne tür yeni cihazlar ve yeniliklerin gelebileceğine beraber bakalım. Zira Nexus serisinde yeniliklerin olacağı çok söylenedurdu.

Nexus 5: Bu yok.

Fiyat/performansta en akıllı telefonlardan biri olan Nexus 4 beklenenin üstünde bir ilgiyle karşılaştı. Bu da haliylen tüm gözleri bir sonraki gelecek Nexus 5'e çevirdi. Fakat malesef Nexus 5 tanıtılmayacak.

lg nexus 5 prototype 630x472

Nexus 5  bu resimde tam bir oyun canavarına benziyor. © Androidandme

Motorola X Phone: Bu da yok.

Son aylarda Motorola'nın çıkartacağı en son üst seviye telefon hakkında çok fazla konuşuldu. "Hayalet" telefon olarak da anılan telefon gerçekten de gizemini korumaya devam edip bu konferansta kendini göstermeyecek.

motorola xt1058 skizze

Motorola X Phone'u gösteren bazı çizimler © FCC/Tinhte.vn

Nexus 11: Büyük ihtimalle olmayacak

Bu cihazla ilgili çok az şey gün ışığına çıkmış durumda. Bu yüzden çok büyük bir sürpriz olmadığı sürece konferansta gösterileceğini düşünmüyoruz. Dedikodulardan duyduğumuz kadarıyla Nexus 11 8 çekirdekli işlemciyle çalışacak. 

Nexus 7: İşte beklediğimiz şey

Google'ın Nexus 7'nin gelişmiş bir sürümünü tanıtacağı hem internet çevreleri hem de bizim tarafımızdan beklediğimiz şeylerden biri. Yeni Nexus 7 daha büyük bir ekrana fakat daha düşük bir pile sahip olacak diye düşünüyoruz. Tabii ki sizi gelişmelerden canlı olarak haberdar edeceğiz.

Nexus 4: Beklediğimiz diğer şey

Son aldığımız duyumlar Nexus 4'ün yeni sürümünün konferansta tanıtılma olasılığını da artırıyor. Herhangi resmi bir açıklama olmamasına rağmen yeni Nexus 4'ün LTE desteği ve 32 GB dahili hafızayla gelmesi bekleniyor.

Yeni Android Sürümü: Büyük bir güncelleme görünürde yok

Android Key Lime Pie olmasa bile Android 4.3 Jelly Bean tarzı bir güncelleme bekleniyor. 

Google Babel e Hangouts: nuove funzioni

Hangouts ve Google Babel hakkında önceden de haberlerimizde bahsetmiştik. Bu iki hizmetin konferansta tanıtılması bekleniyor. Nasıl çalıştığını ve ayrıntılarını konferanstan size aktarmayı umuyoruz.

teaser google babble

Yeni mesajlaşma sistemi Google I/O 'da tanıtılacak. / © Google 

Game Center: İsmi Play Games mi olacak?

io playground teaser jpggggg

Google Play Games: Çarşamba, 15 Mayıs'ta. © Google/Ausdroid

Google "Play Games" adı altında yeni bir oyun portalı yaratmayı düşünüyor. Bu mobil oyun platformu Google Plus'a entegre olacak ve diğer oyuncularla interaktif bağlantı sağlayacak.

Yarın Türkiye saatiyle 19:00'da Google I / O'dan gelişmeleri canlı olarak size aktarıyor olacağız.


(Resim hakları: Google)

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Nexus 7 ekran daha kaliteli olmasi iyi.Sanirsam pili dusurceklermis.Detayli bilgi alabilirsem sevinirim.Cunku yazin nexus 7 alacagim

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!