This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Google’ın Android N için getirmesini istediğimiz 5 özellik

Android M çıktı, sevdik, iyi güzel. Ama biz doyumsuz insanlarız ve artık Android N ile ilgili bir şeyler duymak istiyoruz. 2016 yılında tanışacağız ve henüz buna önümüzde oldukça uzun bir zaman olsa da Android N için isteklerimizi ve beklentilerimiz sıralamakta sakınca yok. İşte Google’dan Android N için getirmesini istediğimiz 5 özellik.

AndroidPIT Android N Nutella 6
© ANDROIDPIT

1. Karanlık Mod

Karanlık Mod (Dark Mode), Android M’in geliştirici ön izlemelerinde göze çarpmıştı ama daha sonrasında sistemin en son halinde yer almadı. Elbette OnePlus 2 bu durumdan faydalanıp kendi cihazlarına bu özelliği koydu fakat gönül ister ki tüm Android cihazlarda olsun. Cihazda kullandığımız tüm renkleri kendimize göre düzenlememizi sağlayan özellik aynı zamanda pil tüketimine de iyi anlamda etkiler yapıyor.   

AndroidPIT OnePlus 2 battery usage
© ANDROIDPIT

2. Ayarlanabilir LED bildirimleri

OnePlus 2’de gördüğümüz bir ayrı güzel özellik de ayarlanabilir LED bildirim renkleri. Pil doluyken, azken vb gibi durumlara farklı renkler atanabiliyor. Hayat kurtaran bir özellik mi, hayır değil ama olsun, bulunsun. Android N ile böyle bir özellik gelse ve hatta geliştirilse, e-mail için ayrı, hava raporu bildirimleri için ayrı gibi oldukça iyi olabilir.

oneplus 2 LED ITA
 © ANDROIDPIT

3. Force Touch

Huawei Mate S Luxury versiyonunda bulunan Force Touch özelliği Android’in interaktifliği açısından çığır açabilecek nitelikte bir özellik. Cihazın ekranı, daha fazla yorum yapma yeteneğini sahip olarak olayı sadece bastım, dokundum, sağ çektim, sola döndürdümden çıkarıyor. Android tarafından özünde desteklenmese de geliştiriciler de özelliği oldukça tutuyorlar. Bu özellik için de Google’ın bir API yaparak Android N ile uyumlu şekilde çıkarmasını bekliyoruz.

androidpit force touch 1
© AndroidPIT

4. Ekran kaydı

Ekran kaydı özellikle birine bir şeyi nasıl yapacağınızı anlatmak veya tanıtım videoları hazırlamak için oldukça faydalı olabilir. Bunu AndroidPIT üzerinde kullanmak zaten işleri çok kolaylaştırırdı. Aslında Son cihazlarda üçüncü parti ekran kaydı özelliği ile Play Store üzerinden indirilebiliyor ama Android N ile tüm cihazlarda görmek istiyoruz.

androidpit sony smartphone record screen
© ANDROIDPIT

5. Download booster

4.5G geliyor ya artık ışık hızında internetimizle ışık hızında indirimler yapacağız… Elbette böyle bir şey olmayacak yakın zamanda, kimsenin ışık hızında bir şeyler indirdiği yok, olsa da kotamız yetmeyecek. Ama Samsung üzerinde yer alan bu özellik bir şeyler indirirken oldukça kullanışlı olabiliyor, özellikle de aceleniz varsa. Hem Wi-Fi hem de operatör internetinin gücünden aynı anda yararlanarak indirilen dosya daha da hızlı indiriliyor. Aslında Project Fi de bu konuya odaklanıyordu ve muhtemelen Android N ile hayatımıza daha efektif olarak girecek.

Siz yeni Android sürümünde hangi özellikleri görmeyi umuyorsunuz?

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • 1 dışında diğerleri çok önemli değil bence. Ekran kaydı zaten 3.parti uyg ile yapılıyor, farklı renkte led bildirimi de aynı şekilde yapılıyor. 3D touch abartıldığı kadar gerekli bir özellik değil. Pil ve işlevsellik odaklı gelişmeler olsa çok iyi olur diye düşünüyorum.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!