This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google’ın Kurucu Ortağı TV’de Google Gözlüğünü Kullandırdı

 

Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin talk showcu Gavin Newsom’un programına konuk olarak merakla beklenen Google Glasses hakkında bir takım ipuçlarını paylaştı. Bu sayede gözlüğün gerçek görünümü ve de kullanımı hakkında gerçek fikir sahibi olma imkanımız doğmuş oldu. 

Program esnasında sunucu Sergey’e kendisine gözlükleri hakkında soruları yöneltince Sergey aslında gözündekilerin meşhur Google Gözlükleri projesi ürünü olduğu bombasını patlattı ve de Google Glasses projesi hakkında bilgileri sıralayıverdi. Projenin çıkış noktası ise telefonların kullanılmadığı bir ortamda iletişimde olabilme alternatifi olarak izleyicilere sunuldu…Bu noktada program sunucusu Sergey’in gözündeki gözlükleri deneme izni istedi.Google’ın kurucu ortağı Sergey sunucunun bu isteğini kırmayarak merak edilen gözlüğü kenisine uzattı ve de sunucunun bu gözlüğü program sonuna kullanmasına izin verdi.

Programın hemen ardından gözler sunucu Gavin’in bu ilk tecrübe hakkında neler söyleyeceğine odaklandı tabi ki…

Sunucu gözlüklerin insanın gözünde kısa bir zaman sonra adeta kendilerini unuttturduklarını söyleyerek yorumlarına başladı. Görüntülerin ne kadar net ve de kaliteli olduğuna dikkat çektikten sonra Google’ın projede tahmin ettiğinden çok daha fazla ileriye gitmiş olduğunu belirtti.

En ilgi çekici yorumlardan bir tanesi ise sunucun gözlükte beliren imajları etrafta olan biten üzerindeki kontrol kabiliyeti azalmadan net bir şekilde görebiliyor olduğu yönündeki ifadeleri oldu. Malum bu nokta gözlük projesinin çıkış noktalarından bir tanesini oluşturuyor.

Bu arada Google’ın kurucu ortağı Google’un son 2-3 yıldaki esas odağın Google X olduğunu belirtirken hala geliştirme ve test aşamalarında olan bu gözlüğün ne zaman piyasya sürülebileceği konusunda hiç bir ipucu vermedi.

Programın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Program ise ilk olarak 1 Temmuz tarihinde Amerikan Current TV kanalında yayınlanıyor olacak.

Aşağıdaki linke tıklayarak ilgili tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

current.com/shows/the-gavin-newsom-show/videos/sergey-brin-demos-google-glasses-prototype

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!