This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google'ın Yeni "Arazi Gezisi" Uygulaması (Field Trip)

Tamam kabul ediyorum. "Arazi Gezisi" kulağa kötü geliyor ama uygulamanın orjinal ismi de özellik bakımından uygulamanın gerçekten ne vaad ettiğini anlatmıyor. Google'ın bu son uygulaması "Field Trip" kısaca kullanıcıya şunu sağlıyor: Kullanıcı sokakta yürürken telefonunuza çevreyle ilgili enteresan bilgiler düşüyor.

Apple için henüz çıkmamış bu Android uygulamasında siz dolaşırken mobil cihazınızda pop-up kartlar beliriyor ve çevrede görülmeye değer yerler hakkında bilgi veriyor. Uygulama bu bilgileri Thrillist, the Food Network, Zagat, Cool Hunting, Atlas Obscura ve Songkick gibi çeşitli kaynaklardan çekiyor.

Yerel insanlar için belki bildiği şeylerin tekrarlanması niteliğinde; şehrin yerlilerine çok bir anlam ifade etmeyebilir fakat şehrin yabancısı olan turistler için uygulama gerçekten çok faydalı duruyor.

İki dakikalık sevgi dolu tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. (Ki videodan da -isminden olduğu gibi- uygulamanın ne vaad ettiğini kavrayabilmek çok güç. Yine de fena kurgulanmamış.)

Not: Uygulama şimdilik malesef sadece Amerika'da mevcut fakat uygulamanın geliştiricilerinden birinin dediğine göre yakın zamanda tüm dünyada mevcut hale gelecek.

Resim: NY Times

Kaynak: NY Times

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!