This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Google iOS 6 Harita Uygulaması İçin Apple’ı Yalvartabilir

Yeni işletim sistemi İOS 6 ile iPhone ve iPad kullanıcılarına kendi harita uygulamasını dayatan Apple’ın bu programdaki inanılmaz hataları kullanıcıları internet üzerinden Google’ın Harita servislerini kullanmaya yöneltmişti. Apple’ın çok büyük iddialarla girdiği navigasyon alanındaki başarısızlığı Google’ın en tepesindeki isim olan Eric Schmidt tarafından da onaylandı.

Japon medyasına verdiği demeçte ‘Google olarak Apple’ın en son işletimdeki harita servisleri için çalışmaktan memnın olurduk. Bence Apple bizim harita servislerimizle devam etseydi daha iyi olurdu. Şu anda yapabileceğim bir şey yok’ şeklinde açıklama yaptı.

Bu açıklamanın perde arkasında yatanlar üzerinde teknoloji çevrelerinde dedikodu kazanı kaynamaya başladı bile. Eric Schmidt’in yaptığı açıklamayı ben Google’ın Apple’a harita servisleri konsunda açık bırakmak istediği şeklinde okuyorum.

Bu arada Apple iOS Maps yüzünden ortaya çıkan rahatsız edici durumu ortadan kaldırmak için Google’dan eleman kapmaya çalışırken bence Google’ın en yetkili ağzı ise Apple ile bu sıkıntılı ortamda kedinin fare ile oynadığı gibi oynuyor.

Bu noktada eğer Apple mevcut sıkıntının altında bir şekilde kalkamazsa Google'ın kendisini adeta yalvartacak bir pozisyon alabileceğini düşünüyorum. Sonuç olarak da Apple’ın inadının kurbanı iPhone ve iPadlere servet ödeyen kullanıcılar oluyor. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!