This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google'ın harita servisi Google Maps'in yeni bir sürümünün geleceği söylentileri Droid Life üzerinde yayınlanan bir haber ile iyice ayyuka çıktı. Söz konusu haberde Google Maps'in yeni sürümünün kullanıcı kayıt sayfasının ekran görüntüsü yer alıyor.

GoogleMapsPC
Google Maps yenileniyor mu? / © Droid Life

Hepimizin akıllı telefonlarımızda oldukça sık bir şekilde kullanmakta olduğumuz ve kendi alanında adeta rakipsiz olan harita servisi Google Maps'in Google Now ve diğer Google servisleri ile tam entegre olarak çalışacak olan yeni sürümü hakkında bu akşam saat 18:00'de başlayacak olan Google I/O Etkinliği öncesinde edinilen bilgileri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

  • Geliştirilmiş arama çubuğu sayesinde harita üzerinde çok daha kapsamlı aramalar yapmak mümkün oluyor. Genişletilmiş kapsamın içerisine yönler, oylar, görüşler ve bina içi haritaların dahil edilmiş olması dikkat çekici
  • Google Earth entegrasyonu ile arama sonuçları içerisine Earth View ve Flight Search gibi seçeneklerin dahil edilmesi.
  • Aramalarınızın içerisine otomatik olarak önerilerin de dahil edilmesi. Böylece arama yaptığınız bölge içerisinde Google kullanıcılarının oyları ile oluşan görüşlerden faydalanma imkanı yakalanabiliyor. 

Google Maps'in yeni sürümünün bu akşam başlayacak olacak olan Google I/O 2013 Etkinliği'nde tanıtılması bekleniyor. Gelişmeleri AndroidPI haber portalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Vasıtasıyla Droid Lİfe Kaynak: Android Authority

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!