This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Maps üzerinden yol tarifi nasıl paylaşılır?

Şüphesiz Google Maps en kullanışlı uygulamalarımızdan biri. Özellikle tatillerde ya da bilmediğimiz şehirlerde oldukça işimize yarayan uygulama aynı zamanda sık sık aldığı güncellemelerle de kullanıcıya iyi bir deneyim sunuyor. Kafe, restoran ya da doğal alanlar gibi lokasyonlara da nasıl ve tahminen ne kadar sürede ulaşabileceğimizi gösteren uygulamanın yine de bugüne kadar bir eksiği vardı. Vardı diyoruz çünkü son güncellemeyle bu sorun da çözüldü. Artık yol tariflerini uygulama üzerinden paylaşabileceğiz.

20150108 IMGL6229
 © ANDROIDPIT

Bu özellikten yararlanmak için Google Maps 9.3 sürümüne sahip olmalıyız. Eğer güncellemeyi yapmadıysanız bir an önce yapmanızda fayda var.

Öncelikle olduğunuz yeri belirleyin ve gideceğiniz yeri seçin. Ardından uygun rotaları uygulama size sunacak, tercih etmek istediğinizi seçin.

map sharing 1
© ANDROIDPIT

Ayarlar bölümüne girin ve paylaş seçeneğini seçin. Yüklü uygulamalarınızdan birini seçebilir ya da e-mail / SMS yoluyla gönderim yapabilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik.

map sharing 2
© ANDROIDPIT

Alıcı, kendine gelen link üzerinden yol tarifine erişebilecek aynı zamanda adresi de görecek. Paylaşımlar sadece Google Maps üzerinden değil aynı zamanda Waze ya da online haritalar üzerinden de görülebilmekte.

map sharing 3
© ANDROIDPIT

Sizce de özellikle İstanbul gibi karışık bir şehirde yaşayanlar için büyük bir kolaylık değil mi?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!