This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Now Ses Kontrolü Özelliği Artık Ice Cream Sandwich Cihazlarda

 

Google Now uygulaması altında Voice Control yani ses kontrolü adıyla yer alan özellik Jelly Bean'in en ön plana çıkan özelliklerinin başında gelmekte. Türkçe diline de uyarlanmış olan bu uygulamayı Google'ın en yeni tablet bilgisayarı olan Nexus 7'de deneme şansına sahip olmuştuk. Şu ana kadar Google tarafından geliştirilen bu özellik sadece Jelly Bean işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilyor iken XDA topluluğu üyelerinin çabalarıyla artık Ice Cream Sandwich'li cihazlarda da kullanılabilecek.

Google Now'ın ses kontrolü özelliğini kullanarak telefonun navigasyon özelliği menzili içerisinde olup bitenleri hava durumu ve hatta nüfus dahil olmak üzere öğrenebiliyor, istekleriniz doğrultusunda tavsiyeler alabiliyorsunuz. Şu için uygulamaya yöneltilebilecek soru miktarı 40 adet ile sınırılı. Bu özelliği bizzat deneyerek hayran kalanlardan birisi olarak söz konusu uygulamanın biraz uğraşı göstermenin sonunda kapsamı çok geniş olan Ice Cream Sandwich kullanıcılarına ulaşıyor olacağını bilmek güzel. Şu kadarını çok net bir şekilde söyleyebilirim ki Google Now Ses Kontorlü uygulaması Siri'den daha hızlı çalışıyor.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Google Now Ses Kontrolü uygulamasının Ice Cream Sandwich ürünlere adaptasyonunu İngilizcesine güvenenen kullanıcılar bu link üzerinden kullanım adımları hakkındaki bilgiyi okuduktan sonra indirebilirler. Bununla beraber AndroidPIT Türkiye ekibi olarak bizler de bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında ekran görüntüleri içeren bir yazıyı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşabiliriz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!